انواع آكنه

آیا می دانید انواع آکنه چه علائمی دارد ؟ در این مقاله می خواهیم در مورد انواع آکنه به صورت کامل صحبت کنیم .

جهت تماس با دکتر مطلبی، دکتر پوست ، مو ، زیبایی و لاغری می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.٨٨٥٠١٣٧٣ – ٨٨٥٠٨٢٨٤ – ٠٩٠١١٣٩٠٠٤١

 آکنه کونگلوباتا

فرم مزمن و شديداً التهابی آکنه کیستیک می باشد که غالبا در تنه دیده می شود .گروه هایی از کومدو ، پاپول ، پوسچول ، کیست و ندول در صورت و تنه بیمار به وجود می آید.که ممکن است به یکدیگر نقب زدهسینوس های متعددی را ایجاد کنند. این بیماری ممکن است سالها طول بکشد که به تشکیل اسکارهای عمیق آتروفیک یا کلوئیدی منجر می شود. آکنه کونگلوباتا یکی از اجزای سندرم نادر تریاد انسداد فولیکولی سر متشکل از آکنه گونگلوباتا، هیدرادنیت چرکی و سلولیت شکافنده پوست سر را تشکیل می دهد.

۸۵ درصد از بیماران مبتلا به این نوع آکنه سیاه پوست می باشند. در این نوع آکنه، تب یا کاهش وزن وجود ندارد.ساکروایلئیت در اکثر موارد بروز می نماید .مفاصل محیطی نیز ممکن است درگیر شوند .

انواع آكنه

انواع آكنه

فولیکولیت گرم منفی

این بیماری، در افرادی که به منظور درمان آکنه، به مدت طولانی از آنتی بیوتیک های خوراکی استفاده نموده اند، به صورت ضایعات پوسچولر بروز می کند، به منظور تشخیص بیماری لازم است از ضایعات آکنه ای و بینی، اسمیر و کشت تهیه شود، که احتمالا نتایج حاصل، یکی از  ارگانیسم های کلبسیلا، اشرشیا کلی، سراتیا و پروتئوس را نشان می دهند.

آکنه مكانيكا

فشار مکانیکی ممکن است باعث ایجاد بثورات آکنهای شود علل شایع عبارتند از حفاظ های پیشانی و بندهای چانه ای در کلاههای ایمنی ورزشی و بریس های ارتویدی، این ضایعات همچنین، در چانه افرادی که به مدت طولانی دست خود را در این محل قرار می دهند دیده می شود

آکنه کازمتیکا

در افرادی که از مواد آرایشی استفاده می کنند ممکن است کومدوهای باز و بسته، و پاپول و پوسچول ایجاد گردد. کومدوژنیسیته یک ترکیب آرایشی را با قابلیت آن در ایجاد کومدو در گوش یک خرگوش بررسی می کنند. اخیرا آزمون های پچ انجام شده با مواد آرایشی بر روی زنان نشان میدهد که برخی ترکیبات ایجاد آکنه می نمایند.

آکنه استروئیدی

در افراد مستعد، شروع ناگهانی پوسچولها و بایولهای فولیکولر ممکن است طی ۵-۲ هفته پس از شروع کورتیکوستروئیدهای خوراکی مشاهده شود. تفاوت ضایعات آکنه استروئیدی با آکنه وولگاریس در اندازه یکسان و توزیع متقارن آنها بر روی گردن ، سینه و پشت می باشد.

برخی مقالات مرتبط عبارتند از :

میکرودرم

لیزر فرکشنال

هایفوتراپی صورت 

مزوتراپی غبغب 

منتظر نظرات و انتقادات شما عزیزان هستیم .

راه های ارتباطی

تهران – خیابان شهید بهشتی – تقاطع میرعماد – ساختمان پزشکان میرعماد – طبقه سوم

٨٨٥٠١٣٧٣ – ٨٨٥٠٨٢٨٤

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 3 × سه =

Call Now Button