درمان آکنه

درمان آکنه با چه روش هایی امکان پذیر است ؟ آیا آکنه به واسطه ی کثیف بودن پوست ایجاد می شود؟نقش پزشک در درمان آکنه چیست ؟ در این مقاله می خواهیم نحوه ی ایجاد آکنه و این که چه مسائلی در بروز ایجاد آکنه موثرند به صورت مختصر توضیح دهیم .

جهت تماس با دکتر مطلبی، دکتر پوست ، مو ، زیبایی و لاغری می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.
٨٨٥٠١٣٧٣ – ٨٨٥٠٨٢٨٤ – ٠٩٠١١٣٩٠٠٤١

مراجعه به پزشک برای درمان آکنه

بسیاری از بیماران از تقاضای کمک شرمسار و نگرانند ، هر گونه بی تفاوتی یا سردی از طرف پزشک را حس می کنند و در نتیجه اعتماد و اشتیاق به درمان را از دست می دهند .از بیمار باید یک تاریخچه دقیق گرفته شود ، پرسش دقیق درباره ی جزئیات به بیمار اطمینان می دهد که این بیماری باید جدی تلقی شود و به دقت اداره گردد .سابقه ی درمانی قبلی ، انواع نرم کننده ها و پاک کننده ها ، سابقه ی فامیلی و سابقه ی شعله ور شدن مرتبط با دوره ی قاعدگی باید ثبت شود.پتانسیل التهاب را می توان به واسطه ی پاسخ های قبلی به درمان های خشک کننده بدون نسخه مانند بنزوئیل پروکسید تعیین نمود ، این تجربه ی قبلی به تصمیم گیری در انتخاب قدرت و پایه ی بنزوئیل پروکسید ، ترتینوئین و یا عوامل موضعی دیگر کمک می کند.

درمان آکنه

درمان آکنه

بیماری زایی و سیر بالینی در درمان آکنه

آکنه یک بیماری ارثی است ، پیش بینی این که کدام یک از اعضای خانواده آن را به ارث می برند ممکن نیست و شدت آکنه در افراد مبتلا لزوماً با شدت آکنه در والدین آن ها مرتبط نمی باشد.آکنه در سن ۱۹ سالگی پایان نمی پذیرد و می تواند تا دهه ی چهل زندگی فرد ادامه یابد ، در بسیاری از زنان بروز آن در سن ۲۵ سالگی است .توضیح در مورد باور های غلط ضروری است ، غذاهای چرب باعث چاقی می گردند ولی آکنه ایجاد نمی کنند، با وجود این اگر فرد حس می کند که غذاهای معینی برای او مشکل ایجاد می کند محدود کردن متوسط رژیم غذایی ، کار مناسبی است .آکنه به واسطه ی کثیف بودن ایجاد نمی شود و شستن بیش از حد غیر ضروری است و با بیشتر برنامه های درمان آکنه تداخل دارد ، دستکاری ملایم پوستولها قابل درمان است ولی فشار شدید و کندن منجر به ایجاد اسکار دائمی می گردد در برخی بیماران ، ماهها طول می کشد تا اریتم و پیگمانتاسیون ایجاد شده به دنبال از بین رفتن آکنه کمرنگ بشود.بیماران نباید انتظارات نامعقول داشته باشند در بیشتر موارد آکنه را می توان کنترل کرد.برای درمان آکنه و جای جوش  ،دکتر مطلبی از جدید ترین روش ها استفاده می کند که در درمان کوتاه مدت بسیار موثر است .

درمان آکنه

درمان آکنه

مواد آرایشی در درمان آکنه

استفاده متعادل از نرم کننده های غیر روغنی و مواد آرایشی بت پایه ی آب معمولاً به خوبی تحمل می شود اما با بهبود آکنه بیمار تمایل می یابد که استفاده از مواد آرایشی را تدریجاً کاهش دهد.از به کارگیری پاک کننده ها با پایه کرم باید اجتناب کرد.رعایت موارد ذکر شده می تواند در درمان جوش بسیار تاثیر گذار باشد .

ضد بارداری های  خوراکی در درمان آکنه

اگر زنان بیمار از ضد بارداری های خوراکی  استفاده می کنند ، تغییر درترکیبات استروژن و پروژسترون همان چیزی است که برای درمان لازم است.

ارزیابی اولیه در درمان آکنه

  • نوع ضایعات : یک نگاه اجمالی به تشخیص و درمان در آغاز این فصل عرضه شده است .نوع ضایعات موجود تعیین می گردد (مثلاً کومدون ، پاپول ، پوستول ، ندول یا کیست ).درجه شدت (خفیف ، متوسط ، شدید) نیز تعیین می شود.
  • درجه حساسیت پوست : درجه حساسیت پوست را می توان با پرسش درباره ی سابقه مصرف داروهای موضعی و صابونها تعیین نمود .درجه پیگمانتاسیون و رنگ مو تنها شاخص های حساسیت پوستی نیستند .بیماران آتوپیک که دارای پوستی خشک هستند و سابقه ی اگزما دارند ، معمولاً درمان های خشک کننده تهاجمی را تحمل نمی کنند .
  • انتخاب درمان : درمان متناسب با نوع آکنه انتخاب می شود .اگر آنتی بیوتیکها را برای درمان اولیه انتخاب می کنید بهتر آن است که درمان را با دوزهای درمانی آغاز کنید.

 

مقاله های د یگر  عبارتست از :

مزوتراپی

تزریق بوتاکس

تزریق چربی

درمان جوش

درمان جای جوش

راه های ارتباطی

تهران – خیابان شهید بهشتی – تقاطع میرعماد – ساختمان پزشکان میرعماد – طبقه سوم

٨٨٥٠١٣٧٣ – ٨٨٥٠٨٢٨٤ – ٠٩٠١١٣٩٠٠٤١

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.
با تشکر، مدیریت سایت دکتر مطلبی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 14 − 12 =

Call Now Button