درمان جوش های سر سیاه

درمان جوش های سر سیاه به چه صورت است ؟

آیا تخلیه جوش های سرسیاه روش درستی است ؟

چگونه جوش های سرسیاه را از بین ببریم ؟

تفاوت جوش های سرسیاه و سرسفید چیست ؟

در این مقاله می خواهیم به صورت کامل در مورد جوش های سرسیاه و مراقبت بعد از آن به صورت کامل صحبت کنیم .

جهت تماس با دکتر مطلبی، دکتر پوست ، مو ، زیبایی و لاغری می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.٨٨٥٠١٣٧٣ – ٨٨٥٠٨٢٨٤ – ٠٩٠١١٣٩٠٠٤١

تفاوت جوش های سرسیاه و جوش های سر سفید

در داخل منافذ پوست ما دیوار هایی وجود دارد که این دیوارها همیشه در حال ریزش هستند یعنی در واقع لاشه های سلول را به صورت مرتب وارد منافذ پوست ما می کنند .منافذ پوست از زیر، از طریق لوله هایی به غدد چربی که در اعماق وجود دارد وصل هستند .

چربی در غدد چربی تشکیل می شود از داخل این لوله ها داخل منافذ پوست می آید و لاشه سلول ها داخلش شنا می کنند سپس باکتری های اضافی داخلش شنا می کنند و از پوست خارج می شود اما گاهی چربی بیش از حد تولید می شود ، گاهی دیواره این منافذ بیش از حد ریزش می کند و این منافذ مسدود می شود در این صورت منافذ پوست ما باد می کند مانند یک بادکنکی که توش باد می کنیم و دنبال یک راهی می گردیم که این چربی و لاشه سلول ها خارج شود اگر روزنه ای بالای این منافذ پوست باز کند و مقداری از این چربی ها خارج شود این چربی ها در اثر مواجه با هوا اکسید می شوند و سیاه رنگ می شوند داخل لاشه سلول ملانین وجود دارد که باز این مساله باعث سیاه شدن می شود بنابراین جوش هایی که دارای منافذ باز هستند به آن ها جوش های سر سیاه می گویند.

اگر چربی ها راهی به بیرون پیدا نکنند یعنی پشت منافذ پوست گیر کنند در آن هنگام به صورت توده ی سفید رنگ و شیری رنگ دیده می شوند که به آن آکنه ی سرسفید یا بسته می گوییم .

درمان جوش های سرسیاه

درمان جوش های سرسیاه

مراقبت از جوش های سر سیاه

  • جوش های سرسیاه را فشار ندهید درون جوش به طور کامل بیرون نمی آید و پوست آسیب دیده ملتهب و دچار سوزش می شود .
  • جوشها رو هرگز در مثلث خطر ( روی بینی و اطراف آن) فشار ندهید زیرا باعث خطر عفونت داخل مغز می شود .
  • برای از بین بردن جوش های سر سیاه از خال یا موچین استفاده نکنید شما با این کار به عصب صورت آسیب می رسانید .فشردن مکرر دانه های سرسیاه منابع پوست را از بین می برد و باعث ایجاد لک بر روی صورت می شود .
  • از لوازم آرایشی مناسب پوستتان استفاده کنید
  • پوسستان را به صورت روزانه مراقبت کنید

درمان جوش های سرسیاه 

برای از بین بردن جوش های سر سیاه حتماً از  بهترین دکتر پوست  کمک بگیرید زیرا پزشک با استفاده از داروها و برخی لیزرها می تواند به درمان زودتر جوش های سر سیاه کمک کند .

سایر دیگر خدمات دکتر فهیمه مطلبی عبارتست از :

جوانسازی پوست

مزوتراپی

میکرونیدلینگ

میکرودرم

و …

منتظر نظرات و انتقادات شما عزیزان هستیم .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 14 − 7 =