درمان ریزش مو

ریزش مو همیشه فقط ارثی نیست ریزش مو ممکن است علل های مختلفی داشته باشد و حتی خیلی از بیماری ها است که با ریزش مو خودش را نشان می دهد .

جهت تماس با دکتر مطلبی، دکتر پوست ، مو ، زیبایی و لاغری می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.٨٨٥٠١٣٧٣ – ٨٨٥٠٨٢٨٤ – ٠٩٠١١٣٩٠٠٤١

مو از یک ساختمان فولیکول مو تشکلیل شده است که در عمق یک پوست قرار می گیرد نکته ی مهمی که در فولیکول مو وجود دارد این است که در فولیکول مو دارای سلول های بنیادی هستند که موجب رشد مو می شوند که درناحیه تحتانی مو قرار گرفته شده است.

هر فرد حدود پنج میلیون مو دارد که بیشتر موها ،موهای کرک دار جنینی است و حدود صد هزار تا از موها قابل مشاهده هستند .ما یک ریزش مو به صورت روزانه داریم که حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ عدد در روز است که این مساله کاملاً نرمال است و جای نگرانی ندارد .بهتر است بدانید که کوتاه کردن و شست و شوی مو هیچ ارتباطی به ریزش مو ندارد.

درمان ریزش مو

درمان ریزش مو

انواع درمان ریزش مو

  • استفاده از دارو ماینوکسیدیل : در برخی از افراد که دچار ریزش موی شدید هستند برای شروع درمان از ماینوکسیدیل استفاده می کنیم .
  • داروی فیناستراید : این دارو بیشتر برای آقایان بسیار موثر است در خانم ها هم این دارو برای درمان استفاده می شود با استفاده از این دارو ریزش مو کنترل می شود. برای اثر دهی چند ماه زمان می برد که تاثیرش را بیمار مشاهده کند و بعد از مدتی که این دارو قطع شود اثراتش از بین می رود بهتر است که این دارو همزمان با ماینوکسیدیل با هم استفاده شود توصیه می شود که از این دارو حدود ۵ سال استفاده کنید.( آقایونی که از این دارو استفاده می کنند زمانی که همسرشان باردار است حتماً از کاندوم استفاده کنند زیرا دارو از طریق واژن جذب می شود ).
  • بررسی یکی سری از آزمایش ها برای درمان ریزش مو به خصوص در خانم هایی که دارای اختلال قاعدگی هستند یا خانم هایی که دچار موهای زائد هستند .
  • کاشت مو : کاشت مو به دو روش FIT و FUT انجام می شود مناسب برای افرادی است که نتوانیم با روش های دارویی درمان انجام دهیم و یا بیمار خیلی تمایل داشته باشد که زودتر نتیجه ببیند.
  • مزوتراپی موی سر :همان گونه که می دانید با توجه به پیشرفت علم ، تمایل مزوتراپی در میان مردم بسیار رایج شده است مزوتراپی مناسب برای برطرف کردن مشکل های پوست است که با تزریق به صورت موضعی به ناحیه ی مورد نظر انجام می شود و در کل بدن گردش پیدا می کند در این سیستم ما بسیاری از عوارض داروها که مجبور بودیم به صورت خوراکی استفاده کنیم متحمل نمی شویم زیرا دارو به صورت موضعی در بدن تزریق می شود در این روش دارو به راحتی به محل مورد نیاز به طور مستقیم تزریق می کنیم و درمان پوست انجام می شود خوشبختانه یکی از روش هایی است که طی چند جلسه بسیار رضایت بخش بوده و مناسب برای افرادی است که دارای ریزش موی شدید و یا حتی تاسی شده اند .

سایر دیگر خدمات دکتر فهیمه مطلبی عبارتست از :

جوانسازی پوست

تزریق چربی

کرایولیپولیز

مزوتراپی

تزریق ژل لب

و …

منتظر نظرات و انتقادات شما عزیزان هستیم .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • پنج × سه =