مراقبت بعد از میکرونیدلینگ

امروزه جوانسازی پوست با روش های مختلفی صورت می گیرد که میکرونیدلینگ یکی از آن موارد است . بعد از انجام هر روش درمانی مراقبت های بعد از آن وجود دارد که برای رسیدن به نتیجه مناسب موثر هستند . در ادامه به توضیح بیشتر مراقبت از میکرونیدلینگ می پردازیم .

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ که به آن Collagen Induction Therapy نیز گفته می شود در حقیقت جدید ترین ، کم عارضه ترین و موثرترین روش برای جوانسازی و ترمیم بافت معرفی می شود .

میکرونیدلینگ

چگونگی انجام میکرونیدلینگ

دستگاه میکرونیدلینگ دارای یک قطعه قابل تعویض و یکبار مصرف است و منحصر به فرد بوده و برای هر شخصی به صورت جداگانه استفاده می شود . در داخل قطعه به صورت کاملا بهداشتی، تعدادی سوزن وجود دارد . این سوزن ها هنگام کار وقتی دستگاه روشن است به صورت کاملا مکانیکال ، ضرباتی را به اپیدرم فرد وارد می کند . این ضرباتی که به داخل اپیدرم وارد می شود ، میکروکانال هایی ایجاد می کند که از طریق این میکروکانال ها تمام مواد مغذی که بسته به نیاز پوستی هر شخص است ، به زیر اپیدرم این شخص وارد می شود . در واقع به نوعی ، پوست تغذیه می گردد . از جهتی دیگر با ضرباتی که بر روی سطح پوست وارد می شود ، باعث می شود پوست فرد در فیبروپلاست ها کلاژن سازی و الاستین سازی کند ، در حقیقت همان طور که بیان گردید این تحریک کلاژن سازی در نهایت باعث می شود اپیدرم فرد ضخیم شود و این افزایش ضخامت سبب ایجاد زیبایی پوست می شود و مقامت پوست در برابر عواملی مانند آلودگی و تشعشعات نور آفتاب و هر آن چه که به پوست آسیب می زند را بیشترمی کند.

برای آشنایی بیشتر می توانید نحوه انجام میکرونیدلینگ توسط دکتر فهیمه مطلبی را مشاهده نمایید.

عوارض میکرونیدلینگ

علیرغم اینکه این سوزن ها وارد پوست و اپیدرم می شود ، اما تخریب اپیدرم صورت نمی گیرد و تنها کانال هایی ایجاد می کند که مورد نیاز است .

هنگام کار ممکن است مقدار مختصری ار ذرات خون روی پوست قرار گیرد که طبیعی بوده و قبل از شروع کار از کرم های بی حسی استفاده می شود که فرد به هیچ عنوان دردی احساس نمی کند .

میکرونیدلیگ برای چه افرادی مفید است؟

میکرونیدلیگ برای بستن منافذ پوست بسیار مفید است و این منافذ را به درستی و صورت کامل می بندد و برای افرادی که روی صورت خود کک و مک وجود دارد یا لک های پوستی به هر دلیلی ( لک بر اثر زایمان یا جای زخم ) دارند ، کاملا کم رنگ کرده و یا گاها از بین می برد . همچنین برای از بین بردن چین و چروک ها بسیار موثر است .

جهت تماس با دکتر مطلبی، دکتر پوست ، مو ، زیبایی و لاغری می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.٨٨٥٠١٣٧٣ – ٨٨٥٠٨٢٨٤ – ٠٩٠١١٣٩٠٠٤١

مراقبت بعد از میکرونیدلیگ

شرایط خاصی قبل از انجام میکرونیدلیگ وجود ندارد . وقتی که پوست به طور کامل شستشو شد با بی حسی پوست را پوشش داده و بعد از انجام عمل تنها کافی است افراد تا ۴۸ ساعت جلوی نور مستقیم خورشید قرار نگیرند و نور آفتاب به طور مستقیم با پوست آنها برخورد نداشته باشد و می توانند در فضای باز حضور داشته باشند . همچنین از کرم های مرطوب کننده و آبرسان و ترمیم کننده بعد از میکرونیدلینگ استفاده شود .

مزایا میکرونیدلیگ

در حین ضرباتی که با سوزن به اپیدرم وارد می شود . علاوه بر تحریک کلاژن سازی و الستین سازی و ضخیم شدن اپیدرم و جوانسازی ، پوست به شدت اکسیژن سازی می شود . لذا این روش خود یک روش اکسیژن تراپی نیز محسوب می گردد .

نتیجه گیری

با توجه به موارد ذکر شده شما می توانید با دکتر پوست خوب در تهران برای اطلاعات بیشتر مشاوره نمایید .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • یک + هجده =