چگونه از شر جوش‌هایمان خلاص شویم ؟

وقتی حرف از غرور جوانی زده می شود اولین چیز که به ذهنتان می آید چیست؟ بله، می توانیم ذهن شما را بخوانیم شما هم به آکنه یا همان جوش فکر می کردید.

این مسئله در بسیاری از جوانان  نوجوانان فراگیر است. به جز ظاهری ناخوشایند که برای آانها به وجود می آورد در بیشتر مواقع می تواند یکی از علل افسردگی و گاها انزواطلبی نیز شود. پوشاندن جوشها با لوازم آرایشی نه تنها کمکی به حل این مشکل نکرده است، بلکه بعد از مدتی روند درمان و آسیب های مضاعفی را به بار می آورد.

بنابراین در سنین خاص که اصطلاحا سن غرور جوانی نیز گفته می شود، افراد زیادی با این بیماری دست و پنجه نرم مکنند. این بیماری می تواند مشکلات حساس روانی را نیز در دراز مدت به بار آورد. در ادامه باید بگوییم این مشکل مختص به سنین خاص نبوده و گاها برای افراد سنین بالاتر نیز مشکل آفرین بوده است و حتی پس از سپری کردن سن نوجوانی آکنه با آن ها همراه خواهد بود.

چگونه از شر جوش‌هایمان خلاص شویم ؟

چگونه از شر جوش‌هایمان خلاص شویم ؟

 سوالی که ذهن بسیاری از شما را درگیر کرده است، این است که راه درمان قطعی برای این مشکل وجود دارد؟ بهتر است پاسخ آن را از زبان فهیمه مطلبی دکتر پوست بخوانید:

چرا جوش می زنیم؟

اگرچه علت آکنه و عوامل زمینه ساز آن به طور کامل شناخته نشده است، اما می توان پیش بینی کرد که تحریک آندروژنیک غدد سباسه و التهاب در واحدهای پیلوسباسه و تکثیر میکروب پروپیونی باکتریوم آکنه نقش مهمی را در ایجاد آن دارند.در این بین نباید تاثیر مسائل ژنتیکی را نادیده گرفت. اگر از داشتن جوش رنج می برید قبل از هرگونه درمان باید سبک زندگی و رژیم غذایی تان را بررسی کنید، چرا که خوردن غذای نا سالم و سبک زندگی نا متعادل مثل میزان خواب و ورزش و … از عوامل موثردر زیبایی پوست شما به شمار می آید.

آیا درمان های خانگی تاثیری در بهبودی آکنه دارد؟

اغلب افرادی که با این مشکل دست به گریبان هستند، بخاطر راه آسان تر و ارزان تر به سمت درمان ها ی خانگی کشیده می شوند، در این باره باید گفت گرچه درمان خانگی موضعی پوست، می تواند ارزان تر واصطلاحا طبیعی تر باشد، اما روند درمان طولانی خواهد بود و عموما افراد با استفاده طولانی از درمان های خانگی در بین راه، درمان را رها کرده و خسته می شوند. بنابراین در پی گزینه آخر یعنی درمانهای شیمیایی بر می آیند.

درمان های شیمیایی آکنه

در درمان شیمیایی جوش، بنابر تشخیص پزشک از افراد آزمایش گرفته شده و درمان را با داربست تشخیصی پیش می برند. به این صورت که ممکن است علت آکنه در افراد مختلف متفاوت بوده و قاعدتا برای درمان هم رو شهای متفاوتی در نظر گرفته خواهد شد. با این اوصاف باید توجه داشته باشید که اگر در اطراف شما کسی با متود خاصی درمان شده است لزوما این بهبودی برای شما نتیجه بخش نخواهد بود، چرا که پاسخ بدن به برخی از داروها در افراد متفاوت است .

در درمان ها ی شیمیایی و خوراکی داکسی سایکلین یکی از متداول ترین تتراسیکلین های مورد استفاده برای درمان جوش است.

برای دریافت مشاوره درباره درمان جوش با دکتر پوست ، مو ، زیبایی و لاغری،  دکتر مطلبی می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.٨٨٥٠١٣٧٣ – ٨٨٥٠٨٢٨٤ – ٠٩٠١١٣٩٠٠٤١

اما و اگر راکوتان،قاتل جو ش های شما

اگر تا به حال برای رفع جوش هایتان ازاین دارو استفاده کرده باشید بی درنگ تاثیر شگرف آن را مشاهده کردیده اید. این دارو حتما باید با تجویز پزشک و با دوز دقیق برای بیماران تجویز شود. به علت عوارض احتمالی راکوتان پزشک قبل از شروع درمان از بیمار آزمایش گرفته تا سطح آنزیمهای کبدی و  تری گلیسیرید را اندازه گیرد و نسبت به تشخیص داده شده این داروی خوراکی را تجویز کند.

باید توجه داشته باشید که این دارو برای افراد زیر ۱۲ سال و زنان باردار تجویز نمی شود. اگرمی خواهید باردار شوید بهتر است بدانید راکوتان دارویی شدیداً تراتـوژن با عوارض غیر قابل برگشت برای جنین مـی باشـد، بـه طـوری  کـه  ۵۰% حاملگی ها، خودبه خود سقط مـی شـوند و ۵۰% بقیـه  آنها با دفورمیتی ها و ناهنجاری های استخوانی ، قلبی و عروقی  متولـد می شوند.

درمان جوش با لیزر

 یکی دیگر از درمان های جوش لیزر است که به نسبت روش های دیگر نتایج سریع تر و قابل قبول تری را به دنبال دارد. باید توجه داشته باشید هر یک از لاین ها ی درمانی با توجه به نوع پوست و نوع آکنه انجام می شود.

دردرمان جوش علاوه بر تجویز داروی خوراکی و لیزر گاها می توان از رو شهایی نظیر: تخلیه جوش های سرسیاه، تخلیه کیست ها، تزریق داخل ضایعه ای کورتون (نظیر تریامسینولون)، تخلیه مایع چرکی داخل ضایعات،  استفاده از انواع روش لایه برداری همچنین استفاده از صابونهای حاوی آنتی بیوتیک نیز استفاده کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 3 × پنج =

Call Now Button