در طول دو دهه اخیر روش های مختلفی برای لاغری و حذف چربی های اضافی بکار گرفته شده است. بسیاری از این دست روش های لاغری مثمر ثمر واقع شدند و افراد را به مطلوب خود رساندند. اما همچنان تمامی روش ها محدودیت های خود را داشتند و در مواردی پاسخ گوی درمانی موثری نبودند. روش های لاغری بدون جراحی عبارتند از:

  • کرایولیپولیز
  • کویتیشن
  • ار اف
  • مزوتراپی
  • کربوکسی تراپی
  • لیزرها
  • شاک ویوو

در این مطلب تصمیم داریم تا به معرفی سه روش لاغری بدون جراحی  بپردازیم و در مقالات بعدی به روش های دیگری لاغری خواهیم پرداخت. قبل ار آن که به سراغ معرفی روش های لاغری بدون جراحی برویم، فیلمی از لاغری بازو بدون جراحی را خواهیم دید:

 

روش کرایولیپولیز

در این روش از  طریق منجمد کردن سلول های اضافی چربی می توانند به حذف همیشگی انها بپردازند. در واقع این روش در مواردی مورد استفاده قرار می گیرد که روش های دیگر لاغری برای از بین بردن چربی های اضافی پاسخگوی درمانی مناسبی نباشد.

مزیت روش کرایولیپولیز این است که تمامی بافت های چربی ای که سخت هستند و آب کردن آن ها کاری بس مشکل است کاملا به طور مثبتی از بین می برد.

روند انجام روش کرایو لیپولیز بدین شکل است که دستگاهی به ناحیه خاصی از بدن وصل می شود( ناحیه ای که قرار است چربی های اضافی آن از بین برود) این دستگاه آن منطقه را سرد می کند. در انتها این بخش از بدن سلول هایش خنک شده و بعد از مدت زمان چند هفته ای شاهد حذف چربی های اضافی آن ناحیه خواهیم بود.

 

روش کویتیشن

دستگاه کویتیشن در روند از بین بردن چربی های اضافی بدین گونه عمل می کند که ابتدائا در بافت چربی لرزش ایجاد می کند در نهایت این لرزش ها باعث می شود که در فواصل بافت چربی حباب هایی ایجاد گردد. زمانی که این حباب ها افزایش پیدا می کنند روی بافت چربی تاثیر می گذارند و با فشاری که به انها وارد می سازند در نهایت به از بین رفتن بافت اضافی می انجامد.

لرزش حاصل از فعالیت دستگاه به کاهش مقاومت بافت چربی و انحلال بافت و سلول های آن می انجامد.

 

 

روش آر اف برای لاغری

از نوین ترین روش هایی در حوزه کاهش چربی بدن بکار گرفته می شود آر اف است.

در این روش با بکارگیری دستگاه ار اف می توانند به از بین بردن چربی های اضافی بپردازند. در واقع این دستگاه با ارسال گرما و انرژی به بافت چربی ها به انحلال سلول های چربی منجر می شود.

روش آر اف مهم ترین ویژگی ای که دارد این است که روشی موضعی محسوب می شود و در هر ناحیه ای از بدن بکار گرفته شود چربی های اضافی همان ناحیه را از بین می برد.

این روش زمانی که روش های ورزش و رژیم غذایی پاسخگوی خوبی در برابر کاهش وزن ندادند بهترین روش برای کاهش وزن و سایز هستند.

از مهم ترین مزایایی روش آر اف برای لاغری این است که با تاثیر گذاری روی پوست و کلاژن سازی در نهایت به افزایش حالت الاستینه پوست و سفت شدن پوست می انجامد.

 

آر اف بازو

 

بهترین روش برای لاغری کدام است؟

واقعیتی که وجود دارد هر کدام از روش های فوق مزایا و محدودیت های مخصوص به خود را دارد. از سوی دیگر نیز افراد مختلف با توجه به شرایط بالینی که دارند از سوی پزشک تشخیص داده می شوند که کدام روش بهترین روش برای لاغری آنها است. بنابر این نمی توان یک روش خاص را برای همه افراد تجویز کرد.

از این رو توصیه می کنیم که برای انجام یکی از روش لاغری به یکی از متخصصین این حوزه مراجعه کنید و بعد از دریافت مشاوره های دقیق بهترین روش لاغری که برای بدن شما پاسخگوی درمانی مناسبی خواهد بود بکار بندید.

 

نتیجه گیری

در آخر توصیه ای که خواهیم داشت این است که تمامی روش های لاغری که در فوق نام برده شد علیرغم اینکه روند ساده ای دارند اما باید از سوی متخصصین این حوزه انجام شوند تا بتوان به نتیجه بخشی و اثرگذاری آن امیدوار بود. از این رو توصیه می کنیم که به بهترین متخصص زیبایی مراجعه کنید و روند درمان را به بهترین و باتجربه ترین آنها بسپارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • هجده − 18 =

Call Now Button