PRP

PRP مختصر  Platelet-rich plasmaبه معنای پلاسمای غنی از پلاکت می باشد. PRP پلاسمای غلیظ شده خون است که دارای مقادیر فراوانی از پلاکت می باشد. در حقیقت این پلاسمای غلیظ شده از بدن خود بیمار تهیه می شود. و برای درمان آسیب های غضروفی و تاندون ها و سایر آسیب هایی که در بافت های نرم بدن اتفاق می افتد، کاربرد دارد. در حقیقت PRP حاوی مواد پروتئینی است که قدرت توانایی و ترمیم بافت های نرم آسیب دیده بدن را دارد. پلاکت درمانی یا همان PRP روش نوینی است که بر مبنای رشد پلاکت های خون باعث ساختن کلاژن می شود. کلاژن عامل اساسی زیباسازی و جوانسازی صورت به شمار می رود. هر قدر میزان ترشح کلاژن پوست بیشتر باشد پوست لطیف تر و با طراوت تر به نظر خواهد رسید.

در این روش از خون بیمار به مقدار مورد نیاز سلول های قرمز بوسیله سانتریفوژ جدا می شود، و در نهایت از پلاسمای غنی شده استفاده می شود. متذکر می شویم که کیفیت روش تهیه کردن این پلاکت ها تاثیر فراوانی در درمان دارد. روش PRP یک روش بازسازی سلولی است که ماندگاری طولانی دارد، شایان ذکر است که مدت زمان نیاز به تزریق مجدد PRP بسته به سن و میزان چروک یا آسیب دیدگی ناحیه مورد نظر دارد. PRP معمولا یک الی دو سال ماندگاری دارد. همچنین از مزایای دیگر این روش ایمن و سالم بودن آن می باشد. چرا که در این روش هیچ ماده خارجی استفاده نمی شود، لذا احتمال پس زدن ماده و ناسازگار بودن آن با بدن وجود نخواهد داشت. همچنین می توان گفت که این روش تاثیرات نسبتاً سریعی دارد، و بیمار می تواند در هفته دوم درمان تغییرات را کاملا ملاحظه نماید. بدیهی است که مدت جلسات مورد نیاز برای درمان بستگی به وضعیت بیمار و میزان آسیب دیدگی پوست وی می باشد.

 کاندیدای مناسب استفاده از PRP

 در حقیقت همه مردم کاندیدای جوانسازی با استفاده از این PRP هستند؛ به جز افرادی که از بیماری های مزمن مثل دیابت، بیماری های سیستم ایمنی، سایر بیماری های خونی مثل سرطان خون، بیماری کمبود پلاکت در خون رنج می برند و یا بیمارانی که از قرص های رقیق کننده خون مثل آسپرین استفاده می کنند.

سایر دیگر خدمات دکتر فهیمه مطلبی عبارتست از :

جوانسازی پوست

تزریق چربی

کرایولیپولیز

مزوتراپی

تزریق ژل لب

و …

منتظر نظرات و انتقادات شما عزیزان هستیم .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • چهار × چهار =