تکنیک امبدینگ از جدید ترین و کارآمد ترین روش هایی است که برای لاغری بخش های مختلفی از بدن مخصوصا شکم بکار گرفته می شود.

متخصصین در این تکنیک لاغری بدون جراحی می توانند با استفاده از نخ های مخصوص بخش هایی مثل بازو و شکم را لاغر کنند.

امبدینگ در روز های اولی که انجام می شد برای بیماران سرطانی کاربرد داشت. بیماران سرطانی به این دلیل که شیمی درمانی می کردند با عارضه هایی مثل استفراغ و حالت تهوع و بی اشتهایی روبرو می شدند. به همین خاطر برای اینکه این شرایط بهبود پیدا کند روش امبدینگ برای آن ها انجام می پذیرفت.

استفاده تکنیک امبدینگ توسط دکتر فهیمه مطلبی

تکنیک امبدینگ چگونه انجام می شود؟

در این روش متخصص مربوطه با کمک گرفتن از یک ابزار خاص و نیز سوزن های مخصوص، نخ های جراحی را زیر بافت عضلات بدن قرار می دهد. نخ  ها به نوعی روی بافت عضلات کاشته می شوند و به مدت سه هفته در همان محل باقی می مانند.

چگونگی تاثیر تکنیک امبدینگ اینگونه است که بعد از کاشت نخ ها، نقاط مخصوصی از بدن ( روی شکم و یا بازو ها) تحریک می شود و تغییراتی مثل کاهش چربی ها را در آن ناحیه شاهد خواهیم بود.

نخ های مخصوص امبدینگ جاذب هستند و بعد از سه هفته جذب بدن می شوند.

تکنیک امبدینگ برای لاغری بازو

برای این کار ابتدا نقاط مخصوص طب سوزنی روی بازو ها علامت گذاری می شود. سپس نخ ها با کمک سوزن هایی مخصوص وارد بافت بازو می شود. سوزن از یک نقطه از بازو وارد می شود و بعد از کاشت نخ بیرون می آید.

بعد از این که نخ ها وارد بافت شدند از دو سر برش می خورند و اینگونه تمامی بخش های نخ زیر بافت پوست قرار می گیرد.

همانطور که گفتیم این نخ ها جذبی هستند و بعد از مدت زمانی کوتاه جذب بدن می شوند.

آیا امبدینگ دردناک است؟

قطعا زمانی که از سوزن استفاده می شود درد هایی ایجاد می شود. اما برای کاهش درد از ژل های بیحس کننده استفاده می کنند تا فرد درد چندانی را حس نکند.

متخصصین می گویند که درد امبدینگ حسی مشابه با آمپول زدن در افراد ایجاد می کند. بنابراین می توان دانست که میزان درد در امبدینگ زیاد و غیر قابل تحمل نیست.

چه کسانی نمی توانند تکنیک امبدینگ را انجام دهند؟

برخی از افراد هستند که به خاطر شرایط جسمی شان نباید از تکنیک امبدینگ استفاده کنند. زیرا که این روش علاوه بر این که اثرات درمانی در این افراد ندارد از سوی دیگر احتمال بروز خطرات و عوارض را برای این اشخاص بالا می برد.

برای مثال:

  • افرادی که بیماری سیروز کبدی دارند
  • افرادی که ذات الریه دارند
  • افرادی که دچار بیماری سل هستند
  • زنان باردار

عوارض خطرناک تکنیک امبدینگ

در این روش پزشک متخصص عمل وارد کردن سوزن و جایگذاری نخ ها را با دقت و مهارت فراوان انجام می دهد. زیرا که محل کاشت نخ ها اگر مناسب نباشد و نخ ها در کنار استخوان قرار گیرند احتمال بروز عفونت و سایر مشکلات وجود خواهد داشت.

به طور معمول نخ ها در عمق یک سانتی متری کاشته می شوند. این نکته باعث می شود که نخ ها به بخش استخوان ها راه پیدا نکنند.

به جز این عارضه، تا کنون پیامد منفی خاصی برای تکنیک امبدینگ گزارش نشده است. از این رو می توانید بدون نگرانی برای انجام آن اقدام کنید.

برای انجام امبدینگ به کدام پزشک مراجعه کنیم؟

به طور معمول متخصصین طب سوزنی و نیز متخصصینی که برای انجام تکنیک امبدینگ دوره های تخصصی را گذرانیده اند بهترین گزینه هایی هستند که می توانید با خیال آسوده به آن ها مراجعه کنید.

بنابراین بهتر است که در ابتدا از میزان تخصص پزشک و نیز نوع تخصص پزشکی که به وی مراجعه کرده اید تحقیقات لازم را داشته باشید سپس روند انجام تکنیک امبدینگ را به وی بسپارید.

نتیجه گیری

در این مقاله تلاش کردیم که سوالات و موضوعاتی که از سوی افراد مختلف مطرح می شود را در بخش هایی کوتاه بیاوریم و توضیحاتی را در خصوص آن ها بیاوریم.

خوش بختانه این روز ها تکنیک امبدینگ توسط بهترین متخصصین انجام می شود و اثرات آن برای بسیاری از افراد روشن شده است. بنابراین برخلاف گذشته افراد می توانند با یقین و اعتماد بیشتری به متخصصین این حوزه مراجعه کنند و خواستار انجام این روش درمانی باشند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 14 + 6 =

Call Now Button