بسیاری از نشانه های پیری که در پوست صورت قابل مشاهده می باشد، به دلیل از دست رفتن حجم در این ناحیه می باشد. تزریق ژل و یا دیگر تزریقات زیبایی مانند تزریق چربی به صورت، می توانند برای جوانسازی پوست استفاده شوند. جوانسازی با تزریق ژل برای برگرداندن حجم به صورت واز بین بردن خطوط و چین های ایجاد شده بر روی پوست به دلیل بالا رفتن سن می باشد. البته جوانسازی پوست تنها کاربرد تزریق ژل نیست. از ژل های زیبایی برای افزایش حجم لب ها و گونه ها و برطرف کردن گودی زیر چشم نیز استفاده می شود.

فواید تزریق ژل چیست؟

تزریق ژل یک عملا زیبایی غیر تهاجمی می باشد که علاوه بر خونریزی و درد بسیار کمی که دارد، از هزینه ی بالایی نیز برخوردار نیست. در صورت عدم رضایت نیز می توان این ژل ها را با کمک مود دیگر تخلیه کرد. پس در صورت پشیمونی این کار زیبایی برگشت پذیر خواهد بود. به خاطر تمام این دلایل سالانه بیش اتز میلیون ها زن و مرد برای جوانسازی و زیبایی خود از تزریق ژل استفاده می کنند.

تمام کاربردهای ژل

ژل های زیبایی که قابل تزریق هستند، در واقع نوعی از فیلرهای زیبایی هستند. تزریق فیلر ها برای پر کردن فرو رفتگی هایی که به دلیل چین و چروک های عمیق به وجود آمده اند به کار می روند. بسیاری از کاربردهای ژل های زیبایی توسط سازمان غذا و داروی آمریکا FDA تایید شده اند. برخی دیگر از کاربردهای تزریق ژل های زیبایی هنوز به تایید FDA نرسیده اند اما بدون خطر هستند و تاثیر زیادی بر روی زیبایی و جوانسازی افراد دارند.

کاربردهای مورد تایید FDA

 • افزایش حجم گونه، لب و چانه
 • رفع چین و چروک های رویپیشانی، بین دو ابرو، خط خنده، خطوط اطراف بینی و بینی
 • رفع گودی و سیاهی زیر چشم
 • جوانسازی دست ها و جبران حجم از دست رفته و بهبود حالت استخوانی دست ها
 • اصلاح فرم بینی

کاربرد های تایید نشده توسط FDA

درست است که این کاربردها توسط FDA تایید نشده اند اما این به این معنی نیست که این روش ها نامناسب هستند. بسیاری از پزشکان معتبر از کاربردهای زیر در صورت لزوم استفاده می کنند اما قوانین FDA مورد تایید پزشکان در سراسر دنیا می باشد و تلاششان بر این است از آن ها پیروی شود. این کاربرد ها شامل فهرست زیر می شود:

 • افزایش حجم سینه ها
 • افزایش حجم باسن
 • تزریق ژل به تاندون، استخوان، رباط و عضله

دسته بندی انواع فیلر ها

فیلر ها بر اساس ماندگاری و کاربردشان می توانند به دسته های مختلفی تقسیم شوند. در ادامه انواع مختلف فیلر ها را برای شما معرفی خواهیم کرد.

فیلر های دائم یا غیر قابل جذب

در حال حاضر، استفاده از این نوع فیلر ها به صفر نزدیک شده است چون استفاده از این فیلر ها عوارض و خطرات زیادی را به همراه دارد. این فیلر های دائم خودشان نیز انواع مختلفی دارند اما به دلیل همین خطرات، تنها یک نوع از این فیلر های دائمی توسط FDA تایید شده اند. بقیه ی فیلر های دائمی فقط مورد تایید اتحادیه اروپا و استرالیا هستند. CE یک گواهی است که از طرف اتحادیه اروپا صادر می شود و به این معنی است که محصول مورد نظر در شرایط بهداستی تهیه شده است و عملا تاییدی بر میزان اثربخشی و یا کم خطر بودن عوارض این ژل ها نیست. تنها کاربرد مدنظر این ژل ها نیز می تواند برای برطرف کردن چین و چروک های خیلی عمیق باشد. استفاده از این ژل ها برای لب و چروک های سطحی در همه جا ممنوع است.

فیلر های موقت یا قابل جذب

این فیلر ها در واقع همان فیلر هایی هستند که همیشه اسم های آن ها را شنیده اید. این فیلر های موقت از جنس هیالورونیک اسید، کلاژن، کلسیم هیدروکسی آپاتیت، چربی بدن خود فرد و پلی لاکتیک اسید می باشند.

هیالورونیک اسید

این ماده، یک ماده قندی زنجیره ای (پلی ساکارید) می باشد که در بافت های بدن خود ما نیز وجود دارد. وقتی این ماده با آب مخلوط شود، حالتی مانند ژل پیدا می کند. چون این ماده ساختار بسیار بیعی دارد و به طور فراوان در بدن خود ما هم وجود دارد پایه ی ژل بسیار پرطرفداری می باشد. معمولا این ماده در آزمایشگاه و به کمک باکتری ها و منابع حیوانی تولید می شوند. ژل هایی که پایه ی هیالورونیک اسید داته باشند، معمولا ماندگاریشان بین 6 ماه تا 12 سال است.

کلاژن

کلاژن نوعی پروتئین و در واقع مهم ترین جز ساختاری پوست می باشد که تاثیر بسیار زیادی بر روی حالت کشسانی و جوانی پوست دارد. با بالا رفتن سن، ساخت کلاژن کاهش می یابد و برای حفظ کردن ظاهر جوان از این ماده برای ساخت ژل های جوانسازی استفاده می کنند. این ماده در آزمایشگاه با کمک منابع انسانی یا حیوانی به دست می آید. تنها ایراد این نوع ژل ماندگاری پایین آن است که معمولا تا 4 ماه دوام دارند. معمولا از فیلر های یکه کلاژن خالص هستند، به همین دلیل، کمتر استفاده می شود.

انواع ژل های تزریقی

هیدروکسی آپاتیت کلسیم

این یک ماده معدنی می باشد کع بیشتر در بافت های استخوانی و دندان های انسان وجود دارد و با کلاژن، ترکیب شده و به این اعضا استحکام می بخشد. فیلر هایی که بر پایه ی این ماده هستند برای رفع چین و چروک های پوستی و جوانسازی پوست دست بیشترین کاربرد را دارند. این ژل ها ماندگاری بسیار بالال تا حدود 18 ماه را دارند. تزریق این ژل برای لب ها اصلا توصیه نمی شود.

پلی لاکتیک اسید

این ماده یک پلیمر مصنوعی است که در آزمایشگاه با مواد ساخته شده اما در محیط زیست تجزیه می شود و البته که با بافت های بدن سازگار است. از این ماده برای ساخت بخیه های قابل جذب و پیچ های استخوانی استفاده می شود. تزریق این ژل باید در مدت چند ماه و با تقسیم بندی میزان تزریق در دوره های مختلف باشد. اثر تزریق بعد از یک ماه تقریبا قابل مشاهده خواهد بود که معمولا اثر این تزریق تا 2 سال می ماند.

بهترین نوع ژل برای تزریق

این که چه نوع ژلی می تواند بهترین نوع ژل باشد، بستگی به شما و تشخیص پزشکتان دارد. قیمت انواع این ژل ها با هم متفاوت است و ماندگاری های متفاوتی می توانند داشته باشند. فعلا پرطرفدارترین ژل ها برای تزریق، ژل هایی هستند که بر پایه ی هیالورونیک اسید هستند. تزریق این دسته از ژل ها راحت تر بوده و عوارض بسیار کمی دارند. درمان عوارض ناشی از تزریق این ژل ها بسیار راحت بوده و می توان به راحتی با آنزیم هیالورونیداز هیالورونیک اسید تزریق شده را از بین برد. برای آشنایی با بهترین مارک ژل لب می توانید به مقاله ای با همین عنوان در سایت ما مراجعه کنید.

برای آشنایی با بهترین مارک ژل لب کلیک کنید

چرا تزریق ژل یکی از بهترین روش های جوانسازی است؟

در اکثر افراد ما عدم قرینگی هایی را در صورت و بدن می بینیم که باعث تحلیل رفتن و افتادگی پوست می شود این تحلیل رفتگی ها بیشتر در ناحیه ی خط خنده ، زیر چشم خود را نشان می دهد که ما می توانیم با تزریق ژل یا روش نخ این تحلیل رفتگی ها رو برطرف کنیم و به چهره ی فرد ظاهر طبیعی تری داد .

کاربرد تزریق ژل صورت

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای تزریق ژل هستند؟

 • افرادی که نیاز به اصلاح چین و چروک دارند
 • افرادی که نیاز به حجم دهی برای جوانسازی پوست نیاز دارند
 • کسانی که می خواهند ژل تزریق کنند نباید در دوران بارداری و شیر دهی باشند
 • و نباید به هیچ گونه بیماری مبتلا باشند خصوصاً بیماری هایی که تنظیم ایمنی بدن مختل شده زیرا بیمار دچار عوارض ناشی از آن می شود.
 • تزریق ژل در افرادی که دارای عفونت و یا تبخال هستند نباید انجام شود.
 • در کسانی که سابقه ی بیماری بدخیم دارند و به علت بدخیمی تحت درمان هستند استفاده از ژل ها ممنوع است.

نتیجه تزریق ژل پروفایلو برای جوانسازی بعد از یک جلسه

تزریق ژل توسط دکتر فهیمه مطلبی

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

توجه داشته باشید تزریق ژل فقط برای زیبایی نیست و می تواند موجب کند شدن روند پیری و جلوگیری از عوارض پیری مطرح شود.بعد از تزریق ژل امکان دارد فرد در ناحیه تزریق شده کبودی و تورم مشاهده کند که جای نگرانی نیست و بعد از گذاشتن کیسه آب سرد بعد از مدت کوتاهی به طور کامل برطرف می شود و سعی کنید از هر گونه ماساژ و دستکاری از ناحیه تزریق شده خودداری کنید .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ده + 7 =

Call Now Button