اگر کمی به اطراف خود توجه کنید، متوجه خواهید شد که در سال های اخیر، بزرگ کردن لب ها طرفداران بسیاری پیدا کرده است. شاید شما هم خواهان این باشید که به لب های خود جلوه ای تازه ببخشید. اما صبر کنید؛ نکات بسیار زیادی درباره ی فیلر های لب وجود دارد که ممکن است شما از آن بی خبر باشید. ژل لب، مانند دیگر محصولات زیبایی، انواع مختلفی دارد که هر کدام از آن ها می تواند جلوه ی متفاوتی به لب های شما بدهد. در ادامه به شما خواهیم گفت بهترین مارک ژل لب برای لب های شما چیست؟

تزریق ژل لب طبیعی توسط دکتر فهیمه مطلبی

بهترین مارک ژل لب

معمول ترین ژل های لبی که در امریکا به عنوان پرطرفدارترین و بهترین مارک های ژل لب محسوب می گردند، رستیلن، ژوویدرم اولترا XC و ژوویدرم ولبلاXC هستند. ژل لب های دیگری نیز وجود دارند که می توانند بهترین مارک های ژل لب نامیده شوند که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

رستیلن و ژوویدرم، هر دو دارای هیالورونیک اسید هستند که برای درمان نشانه های پیری استفاده می شوند. هیالورونیک اسید جلوه ای به اصطلاح “قلوه ای” می بخشد که هم برای درمان چروک مناسب است هم برای بزرگ کردن لب ها.

1-رستیلن:

رستیلن یک ژل بر پایه هیالورونیک اسید است که بسیار آب دوست می باشد و همین باعث می شود که لب های شما رطوبت خود را حفظ کرده و قلوه ای تر به نظر برسد. همچنین این ژل دارای الاستیسیته بالایی است که لب های شما را لیفت می کند و با ویسکوزیته ی مناسبی که این نوع ژل دارد، شکل ایجاد شده ثابت می ماند و تغییر نمی کند. نتیجه نهایی به نسبت ژوویدرم، طبیعی تر و سفت تر خواهد بود.

2-ژوویدرم اولترا XC:

این ژل مقادیر بیشتری از هیالورونیک اسید و الاستیسیته کمتری را به نسبت دو نوع ژل دیگر دارد که به لب ها حالت طبیعی تر و پهن تری می دهد و به دلیل داشتن هیالورونیک اسید زیاد مدت زمان بیشتری دوام دارد (9 ماه تا 1 سال). این ژل به عنوان یکی از پرکاربردترین و بهترین مارک های ژل لب کاربرد دارد که فرم بسیار خوبی را برای لب های شما به ارمغان می آورد.

3-ژوویدرم ولبلا:

این ژل جزو جدید ترین انواع ژل های لب است که میزان کمتری از هیالورونیک اسید و آب دوستی کمتری دارد و جلوه ای بسیار طبیعی به لب ها می دهد و مدت زمان ماندگاری آن در حدود یک سال است. این ماندگاری بالا به دلیل تکنولوژی ساخت این ژل است که ماندگاری این ژل را با میکس کردن هیالورونیک اسید هایی با طول زنجیره های مختلف، افزایش داده است.

 

4-ژل آلیاکسین:

ژل آلیاکسین یکی دیگر از بهترین مارک های ژل لب می باشد که برای حجم دهی و بهبود چین و چروک های صورت و گودی زیر چشم استفاده می شود.

این ژل نیز حاوی هیالورونیک اسید می باشد و منشا غیر حیوانی دارد. ویژگی های برتر آن یکپارچه سازی بافت است. این ژل برای از بین بردن چین و چروک بسیار مناسب است. این ژل برای لب، دارای کمترین عوارض جانبی است و از آن جایی که بافت مشابه بدن دارد، احتمال واکنش آلرژیک به آن بسیار کم است. نتیجه تزریق این ژل، جلوه ای بسیار طبیعی به لب ها می دهد و علائم پیری آن ها را از بین می برد. ماندگاری این ژل بسته به میزان استفاده شده در لب، از 6 تا 12 ماه ماندگاری دارد. از مزیت های این ژل می توان به این موارد اشاره نمود: درد کم در ناحیه تزریق، احتمال نزدیک به صفر ایجاد واکنس آلرژیک، ماندگاری بالا و جلوه ی طبیعی.

5-ژل استایلج:

این ژل نیز حاوی هیالورونیک اسید و مانیتول می باشد. مانیتول یک ماده انتی اکسیدان است که از ایجاد التهاب و تخریب ژل بعد از تزریق جلوگیری می کند. 7 نوع مختلف از ژل استایلج وجود دارد که هرکدام مناسب تزریق به ناحیه ی مشخصی هستند. ژل استایلج مخصوص لب ها، دارای مقادیر زیادی از هیالورونیک اسید می باشد که با تزریق در قسمت سطحی و میانی پوست برای افزایش حجم، مدل دادن و کانتور و درمان خشکی لب استفاده می شود. این نوع ژل لب بین 6 تا 9 ماه ماندگاری دارد. حجم دهی این ژل به اندازه ژل های مارک زوویدرم نیست.

6-ژل بلوترو:

بلوترو بر پایه ی هیالورونیک اسید است که مناسب رفع چین و چروک های سطحی اطراف دهان و چشم و احیای پوست است. این ژل نیز انواع مختلفی برای نقاط مختلف پوست دارد که نوع مخصوص لب آن، برای افزایش حجم لب و کانتور آن مورد استفاده قرار می گیرد. این ژل ها بر اساس ساختار پوست می توانند به صورت جداگانه و یا ترکیبی مورد استفاده قرار گیرند. مدت زمان ماندگاری این ژل بر اساس بدن افراد نوع و میزان ژل تزریق شده متفاوت است که می تواند بین 6 تا 18 ماه متفاوت باشد.

*انواع ژل های تزریقی دیگری نیز وجود دارند که به نسبت ژل های ذکر شده کم طرفدار هستند اما همچنان برای فرمدهی و حجم دهی به لب استفاده می شوند. از جمله این ژل ها می توان به اسکالپترا، کاپتیک، هیلافرم و رادیس اشاره کرد. بهترین نوع ژل مورد استفاده برای لب ها ژل هایی هستند که ماندگاری متوسط دارند که بر پایه هیدروکسی آپاتیت و پلیکاپرولاکتون ساخته شده اند. برند الانسه بهترین نوع این ژل ها را تولید می کند که تا 1 سال ماندگاری دارد.

7-ژل رووفیل

رووفیل یک مارک ژل لب ساخت کره جنوبی می باشد که دارای انواع مختلفی است که نوع رووفیل پلاس آن برای لب مناسب تر است. این ژل دارای ماندگاری و حجم دهی بسیار بالاست  اما یکی از نقاط ضعف آن تورم است که گهگاهی بروز می کند. نوع چینی و فیک این ژل به وفور در بازار وجود دارد که اصل آن توسط شرکت تابش گستر وارد بازار می گردد. تزریق این ژل توسط خانم دکتر مطلبی توصیه نمی شود چرا که کیفیت این ژل قابل مقایسه با ژل های ذکر شده در بالا نیست.

نوع اولترای رووفیل برای استفاده در بدن و ناحیه ژنیتال است. استفاده از این نوع برای صورت بسیار خطرناک می باشد.

این ژل برای افرادی که دارای لب های کوچکی هستند اصلا مناسب نمی باشد چرا که حجم دهی بالایی دارد و این میزان حجم باعث حرکت ژل به سمت بالا (بین بینی و خط لب) می شود.

در نهایت بهتر است از ژل های درشت مولکول استفاده نشود. ممکن است این ژل ها حجم دهی خیلی خوبی داشته باشند اما احتمال حرکت ژل به پشت لب به مرور زمان بسیار زیاد است. در ژل رووفیل این اتفاق بسیار رایج است. اما در در ژل ولوما و اولترا4 این اتفاق نمی افتد.

نکات مهم در مورد تزریق ژل لب:

 • تزریق ژل لب نهایتا 20 دقیقه به طول می انجامد و لازم است شما توانایی تحمل میزان کمی از درد را داشته باشید. به خاطر داشته باشید که برای کاهش درد، در بسیارب از ژل ها، لیدوکائین وجود دارد و یا پزشک از آن به عنوان یک بی حسی موضعی استفاده می کند. در صورت داشتن حساسیت به لیدوکائین یا هر بی حس کننده دیگری، حتما پزشک خود را در جریان بگذارید.
 • برای رسیدن به فرم ایده آل، به خودتان زمان بدهید. لب های شما ممکن است به دلیل تزریق، متورم و نامتقارن به نظر بیایند که تا یک هفته برطرف خواهند شد.
 • مصرف رقیق کننده های خون مثل آسپرین و مسکن هایی مانند زلوفن را یک هقته پیش از تزریق متوقف کنید.
 • تا چند روز پس از تزریق، لب های خود را دستکاری نکنید.
 • از اصل و مرغوب بودن ژل خود اطمینان حاصل کنید.
 • نام ژل خود را از پزشک بپرسید و جعبه ی آن را پیش خود نگه دارید. نوع ژل تزریقی شما، برای تزریق های بعدی بسیار مهم است.
 • از نوشیدن الکل تا دو روز پرهیز کنید. الکل باعث تورم شدید ناحیه ی تزریق شده می گردد.
 • برای کاهش تورم از کمپرس گرم استفاده کنید. کمپرس شما اصلا نباید سنگین باشد. شما می توانید از یک حوله گرم به مدت هر دو ساعت یک بار استفاده کنید.
 • تمام موارد حساسیت خود را با پزشک در میان بگذارید.
 • به مراقبت های پس ار تزریق ژل لب که توسط پزشک به شما گوشزد می شود، توجه کنید.

*فراموش نکنید که هر کدام از این ژل ها معایب و مزایای خود را دارند. پس قبل از انتخاب نوع ژل تزریقی خود حتما درباره ی آن تحقیق و با پزشک خود مشورت کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • 4 × سه =

Call Now Button