میکروپیگمنتیشن لب

یکی از مشکلات هر روزه شخص خود من انتخاب رژ لب و آماده شدن برای رفتن سر کار می‌باشد. شاید یکی از دلایل دیر رسیدن هر روزه من هم همین مسئله باشد. حتی اگر زودتر از حالت عادی هم بیدار شوم، باز هم زمان بیش‌تری برای انتخاب رژ وقت می‌گذارم. به هر حال رنگ لب‌ها تاثیر زیادی روی زیبایی و شادابی چهره دارد. خود من بدون رژ حس می‌کنم صورتم دچار رنگ‌پریدگی شده است. چند سال پیش آرزو می‌کردم کاش رژ لبم هیچ‌وقت پاک نمی‌شد. این یک خواسته رویایی بود تا با میکروپیگمنتیشن لب آشنا شدم. میکروپیگمنتیشن لب یک نوع آرایش تقریباً دائمی می‌باشد. یک رژ لب دائمی با رنگ انتخابی، تصورشم هم زیباست، که به کمک میکروپیگمنتیشن لب به واقعیت تبدیل شده است. در این مقاله در کلینیک زیبایی دکتر مطلبی میکروپیگمنتیشن لب را بررسی کرده‌ایم تا اگر قصد انجام میکروپیگمنتیشن لب را داشتید، با آگاهی کامل از این متد زیبایی ثمربخش استفاده کنید.

میکروپیگمنتیشن لب

به رژ لب دائمی که با تزریق رنگدانه‌ها در لایه‌های زیرین پوست، می‌تواند جلای دائمی به لب‌ها ببخشید، میکروپیگمنتیشن لب گفته می‌شود. امروزه پیگمنت‌های لب در طیف وسیعی از رنگ‌ها موجود می‌باشند و اگر کسی قصد انجام میکروپیگمنتیشن لب را داشته باشد، از تنوع زیادی برای انتخاب رنگ نیز برخوردار است. میکروپیگمنتیشن لب که به تاتو خط لب نیز معروف است، کمک می‌کند تا در طول ۲۴ ساعت شبانه‌روز لب‌هایی جذاب و چهره‌ای آراسته داشته باشیم.

میکروپیگمنتیشن لب

میکروپیگمنتیشن لب باعث تقویت بافت‌هایی که رنگشان را از دست داده‌اند، رفع تیرگی لب، متقارن شدن لب‌ها و اصلاح خط لب استفاده می‌شود. هم‌چنین بعد از انجام میکروپیگمنتیشن لب دیگر از دست مصرف زیاد و هر روزه رژ لب راحت خواهید شد. میکروپیگمنتیشن لب یک روش ساده و بدون درد می‌باشد و برای جذاب شدن نچرال انواع لب‌ها بسیار کاربردی می‌باشد. اگر لب‌های رنگ‌پریده و سفیدی دارید، بهتر است که از یک رنگ نزدیک به رنگ طبیعی لب استفاده کنید. اگر دوست دارید لب‌هایی پر رنگ داشته باشید، بهتر است با یک پیگمنتر حرفه‌ای مشاوره داشته باشد تا بتوانید رنگ متناسب با رنگ لب و صورتتان ر پیدا کنید. البته رنگ لب‌ها قبل از میکروپیگمنتیشن لب هم در نتیجه نهایی تاثیرگذار خواهد بود. بعد از انجام میکروپیگمنتیشن لب دیگر نیازی به رژ لب نخواهید داشت و برای داشتن لب‌‌هایی جذاب‌تر می‌توانید از برق و یا تینت لب استفاده کنید. تمامی تکنیک‌های میکروپیگمنتیشن لب با استفاده از قلم برقی انجام می‌شود.  در میکروپیگمنتیشن لب رنگ‌دانه‌های پیگمنت توسط قلم دیجیتال به لایه‌های سطحی پوست لب اضافه می‌شوند و به جز پر رنگ‌تر شدن لب‌ها، خط لب را نیز به خوبی مشخص می‌کند. به همین دلیل بعد از انجام میکروپیگمنتیشن لب دیگر نیازی به لوازم آرایش نخواهید داشت. البته مانعی هم برای استفاده از رژ لب وجود ندارد. میکروپیگمنتیشن لب باید هر شش الی هشت ماه تمدید شود. در غیر این صورت لب‌ها کم‌کم کم‌رنگ شده و طی دو الی پنج سال اثر رنگ میکروپیگمنتیشن لب از بین می‌رود. بطور کلی موارد متعددی در بالا بردن کیفیت میکروپیگمنتیشن لب یا تاتو خط لب موثر است. نحوه انجام ، مهارت و تجربه فرد پیگمنتر، زاویه دست او و دقت در کاشت رنگ‌دانه‌ها و هم‌چنین کیفیت رنگ میکروپیگمنتیشن لب، عمق هاشور و رنگ‌پذیری لب از عوامل تاثیرگذار در نتیجه نهایی و ماندگاری تاتو خط لب می‌باشند.

کاربرد میکروپیگمنتیشن لب

 • تغییر رنگ لب
 • قرینه سازی لب‌ها
 • حجم‌دهی لب‌ها
 • تناسب لب بالا و پایین
 • اصلاح رنگ سفیدی برخی از لب‌ها
 • اصلاح لب شکری یا شکاف لب
 • اصلاح رنگ کبودی
کاربرد میکروپیگمنتیشن لب

انتخاب رنگ میکروپیگمنتیشن لب

برای انجام پیگمنتیشن لب بر اساس سلیقه و رنگ پوست و لب مشتری، رنگ مناسب پیگمنتیشن لب انتخاب می‌شود. یک کلینیک زیبایی معتبر با دادن مشاوره درست، شما را از رنگ‌های نامناسب و خسته‌کننده تاتو خط لب دور نگه می‌دارد. به هر حال نتیجه نهایی ترکیبی از رنگ پیگمنت و لب شخص می‌باشد، به همین دلیل شرح رنگ نهایی توسط پیگمنتر خیلی مهم می‌باشد. بعد از پیگمنتیشن لب شخص پوسته‌ریزی خواهد داشت و لب‌هایش چند درجه روشن می‌شوند. به همین دلیل رنگ انتخابی پیگمنتیشن لب نباید رنگ خود لب شخص باشد. لب‌های تیره نیز قابلیت تغییر رنگ ندارند، به همین دلیل اگر قصد استفاده از یک رنگ خیلی تیره داشتید، مطمئن باشید که زود از آن خسته نمی‌شوید. اگر مشتری لبهای طبیعی بخواهد باید رنگهایی را انتخاب کند که تا حد زیادی شبیه به رنگ لب خودش باشد. در میکروپیگمنتیشن لب پس از فرآیند پوسته ریزی، رنگ لبها نسبت به رنگ اولیه چندین درجه روشن‌تر می‌شود. جای تاسف دارد که بعضی‌ها از رنگ تتو بدن برای لب استفاده می‌کنند که در آینده برای شخص دردسرساز می‌شود. کیفیت و برند رنگ نیز بسیار مهم است و تاثیر زیادی در ماندگاری پیگمنتیشن لب دارد.

طراحی میکروپیگمنتیشن لب

از میکروپیگمنتیشن لب برای کل لب و خط لب می توانید استفاده کنید. اگر قصد تاتو خط لب را دارید، باید رنگ انتخابی شما به رنگ طبیعی لب و تناژ صورتتان نزدیک باشد. اگر رنگی متفاوت مد نظرتان است، برای کل لب از میکروپیگمنتیشن استفاده کنید. اگر قصد حجم دادن به لب‌های باریک را دارید میکروپیگمنتیشن تمام لب گزینه‌ی بهتری می‌باشد. در کل بهتر است طرح را قبل از شروع میکروپیگمنتیشن لب با مداد بکشید و از آن مطمئن شوید.

پیشنهاد مطالعه مقاله : جالپرو برای جوانسازی پوست

ترمیم پوست پس از میکروپیگمنتیشن لب

پس از انجام میکروپیگمنتیشن لب لایه سطحی لب بلند می‌شود و تا یک هفته لب‌های پوسته پوسته می‌شود. مهم‌ترین نکته در ترمیم پوست بعد از میکروپیگمنتیشن لب این است که باید فرصت بدهید پوسته‌ها خودشان بریزند و از دست زدن و کندن آن‌ها به شدت خودداری کنید. روند تکمیل رنگ گرفتن بعد میکروپیگمنتیشن لب نیاز به دو ماه زمان دارد. ممکن است در هنگام گرما لب‌ها پر رنگ‌تر و در سرما کم‌رنگ‌تر دیده شوند. اما بعد از تثبیت رنگ‌ها طرح میکروپیگمنتیشن لب تثبیت می‌شود و دیگر چنین مسئله‌ای پیش نمی‌آید. برای ترمیم میکروپیگمنتیشن لب باید دو ماه صبر کنید و اگر نیاز به ترمیم دارید بعد از آن اقدام کنید.

مزایای میکروپیگمنتیشن لب

 • زیبایی لب‌ها
 • بدون جراحی و خطر
 • داشتن لب‌های فریبنده و حجیم
 • از بین رفتن ایرادهای ظاهری لب
 • افزایش اعتماد به نفس
 • راحتی
 • نتایج طولانی
 • مقرون به صرفه
 • صرفه‌جویی در زمان

مزایای میکروپیگمنتیشن لب

 عوارض میکروپیگمنتیشن لب

بافت لب‌ها نرم و حساس می‌باشد و اگر از سرنگ‌ها به خوبی استریل نشده باشند یا جوهر آلوده باشد، ممکن است باعث بروز عفونت شود. به همین خیلی مهم است که میکروپیگمنتیشن لب را در یک کلینیک معتبر و استریل انجام دهید. به عنوان یک مشتری حق طبیعی شماست تا بر تجهیزات نظارت داشته باشید. التهاب، قرمزی و خارش پوست بعد از تاتو خط لب کاملاً طبیعی می‌باشد و ممکن است تا ۵ روز هم ادامه داشته باشد. می‌توانید با استفاده از پماد ضد التهاب، از شدت آن بکاهید. یکی دیگر از عوارض میکروپیگمنتیشن لب ورم کردن لب‌ها می‌باشد که ممکن است تا ۲ یا ۳ روز بعد از تاتو خط لب ادامه داشته باشد.  میکروپیگمنتیشن لب ممکن است گاهی اوقات با حساسیت نیز همراه باشد. برای اطمینان اول می‌توانید در یک قسمت دیگر مثل انگشت‌ها تست کنید و اگر واکنش آلرژیک نداشتید، میکروپیگمنتیشن لب را انجام دهید. اگر بدن شما زود زخم می‌شود بهتر است برای نماندن جای زخم با پزشک مشورت کنید.

مراقبت بعد از میکروپیگمنتیشن لب

 1. اگر سابقه تبخال دارید باید با مصرف داروهای مناسب از آن جلوگیری کنید. اگر تبخال زدید، باید از پماد آسکلوویر استفاده کنید.
 2.  بعد از میکروپیگمنتیشن لب از ویتامین A و یا کرم‌های ریپیر و ترمیم استفاده کنید.
 3. بعد از ریختن پوسته‌ها از بالم لب حاوی ضد آفتاب استفاده کنید. آفتاب رنگ میکروپیگمنتیشن لب را کم‌رنگ می‌کند.
 4. باز هم تاکید می‌کنیم که از کندن پوسته‌ها خودداری کنید.
 5. تا دو هفته بعد از تاتو خط لب از لوازم آرایشی روی آن استفاده نکنید.  

هزینه میکروپیگمنتیشن لب

مهم ترین عواملی که در هزینه و قیمت میکروپیگمنتیشن لب تاثیر گذارند، کیفیت کار کلینیک و همچنین مواد استفاده شده برای شماست. متاسفانه خیلی از افراد بدون در نظر گرفتن کیفیت کار و مرغوبیت مواد و رنگی که مورد استفاده قرار می گیرد، تنها به قیمت میکروپیگمنتیشن نگاه می کنند و همین موضوع باعث می شود که از کیفیت کار این روش رضایت نداشته باشند.

هزینه میکروپیگمنتیشن لب

خواهشمندیم گول ارزانی‌های عجیب را نخورید. سلامت شما مهم‌تر از آن است که با دستگاه‌ها و سوزن‌های ارزان خود را به خطر بیندازید. استفاده از رنگ‌های فیک و بی‌کیفیت هم زیبایی شما را تحت شعاع قرار می‌دهد. در نظر داشته باشید عوارض متدهای زیبایی ماندگار گاهی جبران‌ناپذیر است. هزینه میکروپیگمنتیشن لب بستگی به مقدار کار و نوع رنگ متفاوت می‌باشد. برای آگاهی از قیمت میکروپیگمنتیشن لب و تاتو خط لب فرم مشاوره زیر را پر کرده تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند و اطلاعات لازم را در اختیار شما بگذارند.

پیشنهاد مطالعه مقاله : ژل الانسه برای جوانسازی پوست

کلام پایانی

در این مقاله سعی کردیم میکروپیگمنتیشن لب یا تاتو خط لب را به طور کامل توضیح دهیم. میکروپیگمنتیشن لب یک روش کاربردی و آرایش دائمی لب‌هاست که شما را از دست انتخاب و زدن هر روزه رژ لب راحت می‌کند. امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات لازم در مورد میکروپیگمنتیشن لب را در اختیار شما گذاشته باشیم. برای مشاوره رایگان و دریافت نوبت و آگاهی از هزینه میکروپیگمنتیشن لب می‌توانید فرم مشاوره زیر را پر کرده یا با شماره‌های کلینیک زیبایی دکتر مطلبی تماس بگیرید تا راهنمایی لازم را در مورد میکروپیگمنتیشن لب از مشاوران ما دریافت کنید.

  شماره های تماس و آدرس ما:

   
  مطالب بیشتری بخوانید
  پلاسما جت بینی چیست؟

  بدون دیدگاه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *