کرایولیپولیز

آیامی دانید کرایولیپولیز چه تاثیری در لاغری شما دارد ؟

سلول های چربی به دو درجه حرارت خیلی حساس هستند و این درجه حرارت ها محکوم به مرگ هستند که یکی درجه حرارت بسیار بالاست و یکی درجه حرارت بسیار پایین است برای کرایولیپولیز روشی است که ما از درجه حرارت بسیار پایین حتی تا 10- درجه استفاده می کنیم در این درجه حرارت 10-،8-،9-وحتی تا 3- اتفاقی که برای سلول های چربی می افتد پدیده ای به نام مرگ سلول چربی است به یک شکلی سلول های چربی کریستالیزه می شوند .در اثر مرگ سلولی بافت بدن در واقع سلول های چربی رو به عنوان سلول های مرده تلقی می کند و سیستم دفاعی بدن به این سلول های مرده که احساس می کنه اضافه است حمله می کند و سلول ها بلعیده می شوند و اثر عروق لنفاوی که عروقی است که مثل ورید ها مثل شریان ها عروق لنفاوی داریم که چربی ها رو به سمت کبد هدایت می کند و دقیقاً مثل چربی که با تغذیه وارد بدن ما می شود در کبد چربی ها به کمک صفرا متابولیزه می شوند و به این طریق هم دفع می شوند از طریق سیستم گوارش ما .

جهت تماس با دکتر مطلبی، دکتر پوست ، مو ، زیبایی و لاغری می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.
٨٨٥٠١٣٧٣ – ٨٨٥٠٨٢٨٤ – ٠٩٠١١٣٩٠٠٤١

روش کرایولیپولیز تا حدی موثر است ؟

دستگاه کرایولیپولیز در واقع وظیفه اش انجماد سلول چربی است و دفع سلول چربی به متابولیز بدن هر فرد بر می گردد پس در واقع ما با اقداماتی سعی می کنیم متابولیز رو فعال تر کنیم از جمله اینکه فرد بیماری های غددی مثل کم کاری تیروئید نداشته باشد، سرعت متابولیز رو می توانیم بالا ببریم با انجام تمرینات هوازی ، با رعایت یک مقدار رژیم غذایی و مصرف زیاد آب اگر این نکات کنار کرایولیپولیز رعایت شود مسلماً ما جواب خیلی بهتری خواهیم داشت البته به این معنی نیست که اگر نکات رعایت نشود کرایولیپولیز بدون نتیجه است در واقع نتیجه بخش است ولی یک مقداری زمان بیشتری برای دفع چربی باید صرف کرد که ممکن است حتی تا 2 ماه  یا 2.5 ماه طول بکشد .

کرایولیپولیز

کرایولیپولیز

زمان پاسخ گویی به انجام کرایولیپولیز چقدر است؟

تایم ممکن است از چند روز در افراد تا چند ماه طول بکشد مهم این است که کرایولیپولیز هیچگونه عارضه ای ندارد در موضع امکان دارد کبودی و یا قرمزی مشاهده کنیم و دردناک نیست .از سنین 15 سال تا سنین بالا می توان انجام داد .خوشبختانه روشی است که بسیار خوب توانسته نتیجه بخش باشد البته توجه داشته باشید که کیفیت دستگاه کرایولیپولیز بسیار مهم است که خوشبختانه دستگاهی که در مطب دکتر مطلبی استفاده می شود یکی از دستگاه  های خوبی است که در ایران است از شرکت پارس گروپ دستگاهی است که وکیوم دارد و تا 10- می توانیم انجماد بدیم به سلول های چربی .

کرایولیپولیز چیست؟

کرایولیپولیز یک روش فوق العاده ای می باشد که از FDA تایید شده است . این روش یک روش غیر تهاجمی می باشد که به طور خیلی تاثیر گذار چربی و سلول های چربی را در ناحیه تحت درمان حذف می کند  .

از ویژگی هایی که کرایولیپولیز را بی همتا می کند استفاده از تکنولوژی با دمای سرد می باشد . هم چنین از ویژگی های آن می توان به حذف سلول های چربی ، درمان در یک جلسه – و غیر قابل برگشت بودن آن اشاره کرد.

در روش کرایولیپولیز سلول های چربی به طریقی سرد می شود که بدن توانایی این را پیدا می کند که آن ها را بشکند و دفع کند . در ین روش چربی هایی که به صورت ناخواسته رسوب کرده اند به طریقی کنترل می شوند و از روشی  غیر تهاجمی شکسته می شوند تا کنترل فرم بدن امکان پذیر باشد. کرایولیپولیز روشی است که در آن جراحی صورت نمی گیرد و می تواند جایگزین ایده الی برای لیپوساکشن باشد .

کرایولیپولیز

کرایولیپولیز

کرایولیپولیز به چه صورت انجام می شود.

برخی از چربی ها با تمرین و رژیم غذایی رفع نمی شوند .

در این روش چربی ها تشخیص داده می شود و با استفاده از دمای خیلی سرد و پایین که موجب نابود شدن آن ها می شود سرد می شوند .

کرایولیپولیز هیچ صدمه و آسیبی به بدن نمی زند.

 پس از درمان سلول های چربی به دوره مرگ وارد می شوند و به مرور زمان در مدت چند هفته و یا چند ماه به وسیله سیستم ایمنی بدن دفع می شوند .

  کلفتی لایه چربی به صورت معجزه آوری کم می شود .

کم شدن کلفتی لایه چربی در قسمت مورد نظر باعث بهتر شدن فرم پهلوها می شود .

 برای انجام این روش یک کنداکتور به خصوصی روی قسمت مورد هدف بدن قرار می گیرد و بافت زیر جلدی به وسیله از تکنولوژی مکش به سمت بالا پیدا می کند و بعد از آن بافت چربی از طریق روش سرمادهی سرد می شود .

کرایولیپولیز (1)

کرایولیپولیز

بخاطر وجود سرمای خیلی زیاد و عمل سرمادهی بافت های زیر جلدی خراب می شوند . سلول های چربی که در بافت زیر جلدی وجود دارند مقدار زیادی اسیدهای پرچرب با خود به همراه دارند به همین علت سرما به راحتی می تواند روی آن ها تاثیر بگذارد .

به وسیله این متد به راحتی می توان حتی قسمت ها و نواحی خیلی کوچکی را مخصوصا شکم – پاها- پهلوها – را نیز مورد درمان قرار داد . بعد از درمان متابولیسم عادی بدن سلول های چربی که خراب شده است را به مرور زمان به وسیله کلیه ها و کبد دفع می کنند و از بین می روند . نتیجه های ابتدایی آن بعد از گذشت چهار تا شش هفته به صورت چشمگیری خود را نشان می دهد .

از آنجایی که سلول های چربی به مرور زمان از بدن خارج می شوند پوست بدن به هیچ عنوان حالت شل بودن به خود نمی گیرد و ظاهر تازه ای به خود می گیردو با اندام هایی که لاغرتر شده اند خود را تطبیق می دهد . یکی از مهم ترین مزیت هایی که کرایولیپولیز دارد این است که  حذف شدن سلول های چربی به هیچ عنوان صدمه ای به پوست و یا دیگر اندام ها نمی زند .

چه تعداد جلسات لازم است تا درمان انجام شود؟

بعد از یک مشاوره با پزشک متخصص ، اول از همه بررسی می شود که این متد برای فردی که می خواهد درمان انجام دهد مناسب است ؟ تعداد جلسات مورد نظر به اندازه قسمتی که تحت لاغری قرار می گیرد بستگی دارد . به طور میانگین برای دریافت نتیجه مطلوب به 3 تا 5 جلسه نیاز است . بعد از یک جلسه درمانی حدود 20 درصد از سلول های چربی از بین می روند . به مدت 6 هفته جلسات با هم فاصله زمانی دارند .

چند دقیقه نخست درمان  ، فرد سرمای خیلی زیادی  احساس می کند که این    سرما به سرعت از بین می رود . در این هنگام فرد می تواند بنشیند و یا حتی بخوابد تعداد و اندازه های قسمت مورد نظر هر جلسه به یک تا دو ساعت نیاز است .

بعد از انجام کرایولیپولیز فرد به راحتی می تواند به کارهای روزانه خود و یا حتی فعالیت های ورزشی خود رسیدگی کند .

کاندیدای مناسب برای کرایولیپولیز

کرایولیپولیز بدین منظور مناسب نیست که وزن کم شود و فرد بتواند به وسیله این روش لاغر شود بلکه یکی از مزیت های آن این است که قسمت هایی که نمیتوان با رژیم و ورزش لاغر کرد به این وسیله این روش به بهترین نتیجه می توان رسید .

کرایولیپولیز (2)

کرایولیپولیز

با گذراندن یک دوره می توان 3 تا 5 سانتی متر به از بین بردن چربی ها به صورت دائم پی برد . این روش کاملا بدون هیچگونه دردی انجام می شود .

البته توصیه می شود افرادی که تحت نظر رژیم غذایی هستند میتوانند با کرایولیپولیز به لاغر شدن خود کمک کنند و بتوانند راحت تر چربی ها را از بین ببرند .

مزیت های چشمگیر کرایولیپولیز

می توان چند قسمت از بدن را در یک زمان مشخص درمان کرد .

دقیقا می توان همان قسمت که مورد هدف می باشد را لاغر کرد .

یک دوره درمان حدود 3 تا 5 جلسه طول می کشد .

نتایج و تاثیرات آن ثابت شده می باشد .

کیفیت پوست را بهتر می کند .

بعد از 4 تا 6 هفته که از اولین جلسه درمان گذشته باشد به راحتی نتایج آن قابل مشاهده است .

کرایولیپولیز کاملا بدون هیچگونه دردی انجام می شود.

بعد از درمان احتیاجی به بستری شدن نیست و می توان به راحتی بدون هیچگونه مرخصی به فعالیت های روزانه رسیدگی کرد.

کرایولیپولیز کاملا روشی است که غیر تهاجمی می باشد و در خارج از بدن صورت می گیرد .

با کرایولیپولیز میتوان در کمترین و کوتاترین زمان به هدف لاغری دست پیدا کرد .

سلول های چربی به واسطه یک روش طبیعی که دفع می باشد از بین می روند .

کرایولیپولیز بدون هیچگونه عوارض و خطری می باشد .

خوش اندامی از نتیجه های کرایولیپولیز می باشد .

به جای لیپوساکشن می توان از کرایولیپولیز روش استفاده کرد .

پرسش‌های متداول

سوالات متداول کرایولیپولیز

 • سلول هایی که با استفاده از روش کرایولیپولیز تخریب می شوند چه اتفاقی برای آن ها می افتد ؟

سلول هایی که با کرایولیپولیز تخریب میشوند از طریق سیستم لنفاوی در بدن حل می شوند و سپس از بدن دفع می شوند . نگرانی در رابطه با چربی های تخریب شده نداشته باشید زیرا در قسمت دیگری از بدن تجمع نمی شوند و به مرور زمان از بدن دفع می شوند . با انجام این روش با گذشت زمان ناحیه ای که تحت درمان قرار گرفته اند کوچکتر می شود و فرم زیبایی در این ناحیه بوجود می آید .

 • یک جلسه درمانی کرایولیپولیز چه مدت طول می کشد ؟ آیا می توان با یک جلسه به نتایج دلخواه خود دسترسی پیدا کرد ؟

مدت زمان انجام یک جلسه کرایولیپولیز بستگی به ضخامت ناحیه مورد نظر و تجمع چربی در این ناحیه دارد . در هرفردی سرعت پاسخگویی بدن به این روش متفاوت می باشد اما به طور کل در هرجلسه برای هر ناحیه 30تا 45دقیقه زمان لازم است تا بتوان نتایج مطلوبی را دریافت کرد . در صورتی که در جلسه مشاوره تعیین شود که نیاز است بیش از تر از یک ناحیه تحت درمان قرار گیرد ، به زمان بیشتری نیاز می باشد و تعداد جلسات افزایس پیدا می کند . تعداد جلسات متناسب با نیاز های فرد تعیین می شود . بعد از بررسی هایی که توسط پزشک صورت می گیرد تعداد جلسات مورد نیاز تعیین می شود .

کرایولیپولیز (3)

کرایولیپولیز

 • نتایج حاصل از کرایولیپولیز به چه صورت می باشد ؟

با استفاده از این روش لاغری موضعی می توان نتایج بسیار خوبی را دریافت کرد ، بسته به شرایط فرد، میزان چربی های تجمع شده و ضخامت چربی رسوب کرده نتایج بدست آمده در هر فردی متفاوت می باشد .

طبق تحقیقات انجام شده در این زمینه می توان با استفاده از این روش کاهش 20 تا 40 در صدی چربی را مشاهده کرد . افرادی که مراقبت های بعد از درمان را به خوبی رعایت می کنند و نسبت به توصیه های پزشک خود بی توجه نمی باشند بهترین نتیجه را از این روش درمانی بدست می آورند .

 • بعد از کرایولیپولیز چه موقع می توان نتایج را به خوبی مشاهده کرد ؟

بعد از کرایولیپولیز تغییرات در طول چند هفته رخ می دهد و می توان نتایج را مشاهده کرد با توجه به شرایط فرد و ناحیه که تحت درمان قرار گرفته است ، زمان مورد نیاز برای مشهاده نتایج بین 1 تا 2 ماه می باشد .

 • آیا در هنگام کرایولیپولیز دردی احساس می شود ؟

کرایولیپولیز روش کاملا کم تهاجمی می باشد و یک فرایند کاملا راحت که فرد هیچ گونه دردی را در این روش احساس نمی کند. تکنولوژی کرایولیپولیز عملکرد بسیار منحصر به فردی دارد ، در این روش فشار مکش بسیار کم می باشد و در نتیجه دردی را برای فرد ایجاد نمی کند .

افرادی که خواهان انجام کرایولیپولیز هستند نگران ناراحت کننده بودن این روش هستند ، اما این نگرانی کاملا بی مورد می باشد و تمامی افرادی که این روش را انجام داده اند هیچ ناراحتی یا دردی را در حین کرایولیپولیز یا بعد از ان احساس نمی کند . دکتر فهیمه مطلبی کرایولیپولیز را به گونه ای انجام می دهند که هیچ گونه ناراحتی برای بیمار بوجود نمی آید و رضایت بسیار بالایی توسط بیمار ایجاد می شود

 • بعد از جلسه درمانی کرایولیپولیز چه احساس خواهیم داشت ؟

یکی از مزیت های این روش این است که عارضه بسیار کمی دارد به هیچ گونه استراحت یا دوره بهبودی نیاز ندارد . کرایولیپولیز به هیچ عنوان دوره نقاهت ندارد و می توان بعد از هرجلسه به راحتی بدون اینکه دردی را احساس نمایید به فعالیت های روزانه خود بپردازید . مشاهده کبودی و قرمزی های بسیار گسترده بعد از این روش بسیار نادر می باشد اندک قرمزی که بعد از کرایولیپولیز مشاهده می شود طبیعی است و نگران آن نباشید .

کرایولیپولیز یک روش بسیار ایمن می باشد که هیچ گونه دوره نقاهتی ندارد .

 • آیا نتایج حاصل از کرایولیپولیز دائمی می باشند ؟

یکی از سوالات متداولی که در رابطه با کرایولیپولیزاز دکتر فهیمه مطلبی پرسیده می شود دائمی یا موقتی بودن اثرات این روش می باشد .

نتایج حاصل از کرایولیپولیز کاملا دائمی می باشد و نگرانی در رابطه با موقتی بودن این روش نداشته باشید سلول هایی چربی که با استفاده از این روش تخریب می شوند ، بوسیله فرآیند طبیعی بدن جذب یا دفع می شود و به هیچ عنوان دو مرتبه رشد نمی کنند . اما مراقبت هایی که بعد از کرایولیپولیز صورت می گیرد دارای اهمیت بسیار بالایی می باشد که باید به خوبی توسط فرد انجام گیرد .

کرایولیپولیز (4)

کرایولیپولیز

 • آیا نیاز است که بعد از کرایولیپولیز رژیم خاصی داشت؟

توصیه می شود بعد از کرایولیپولیز یک رژیم غذایی مناسبی داشت، داشتن یک برنامه ورزشی می تواند در دستیابی به نتایج بهتر کمک کننده باشد. از کم تحرکی و مصرف مواد غذایی که باعث افزایش وزن می شود باید جدا خودداری شود. در نتیجه استفاده از یک رژیم غذایی سالم و تمرینات ورزشی در کنار کرایولیپولیز برای دریافت بهترین نتیجه بسیار توصیه می شود .

 • ابعاد ناحیه ای که قرار است با استفاده از کرایولیپولیز تحت درمان قرار گیرد آیا مهم می باشد ؟

پرب کرایولیپولیز در دو اندازه می باشد با استفاده از پروب کوچک می توان نواحی کوچک مانند بازوهاو داخل ران را تحت درمان قرار داد و با استفاده از پرب بزرگ نواحی مانند بالا و پایین شکم ، ران و پهلو را تحت درمان قرار داد و فرم زیبایی را در این نواحی ایجاد کرد .

 • با استفاده از این روش می توان کدام نواحی از بدن را درمان کرد ؟

یکی دیگر از سوالات متداولی که در رابطه با کرایولیپولیز پرسیده می شود این است که با استفاده از این روش درمانی می توان کدام یک از نواحی بدن را تحت درمان قرار داد که در زیر به آن ها اشاره شده است :

 • پهلو ها
 • داخل و بیرون ران
 • بالا و پایین شکم
 • چربی های اطراف لگن
 • چربی های انباشته شده در بازو
 • باسن

راه های ارتباطی

تهران – خیابان شهید بهشتی – تقاطع میرعماد – ساختمان پزشکان میرعماد – طبقه سوم

٨٨٥٠١٣٧٣ – ٨٨٥٠٨٢٨٤ – ٠٩٠١١٣٩٠٠٤١

 منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.
با تشکر، مدیریت سایت دکتر مطلبی

2 دیدگاه در کرایولیپولیز
 1. سلام خانم دکتر من تعریف کرایولیپولیز رو زیاد شنیدم می خواستم بدونم که اگه کسی فقط شکم داشته باشد چند جلسه طول می کشه که آب بشه ؟


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • 20 − 18 =

Call Now Button