کشیدن پوست صورت بدون عمل و بیهوشی

همانطور که می دانید صورت یکی از مهم ترین ملاک های زیبایی در افراد محسوب می شود. عوامل زیادی می تواند طراوت و زیبایی پوست صورت را از بین ببرد. مواردی از جمله قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم آفتاب، آلودگی، افزایش سن، استرس و اضطراب و تغذیه ناسالم تاثیر بسیار زیادی بر پوست دارند. از طرفی روش هایی با پیشرفت تکنولوژی برای برگرداندن شادابی پوست به وجود آمده است. برخی از این روش ها نیز بدون جراحی و عمل می توانند به کشیدن پوست و از بین بردن چروک صورت کمک کند و جایگزین جراحی های سنگین به همراه بیهوشی شده اند.
ما در این مقاله قصد داریم تا بهترین روش های کشیدن پوست صورت بدون عمل و جراحی ر به شما عزیزان معرفی کنیم تا در مطب دکتر فهیمه مطلبی از تمامی خدمات زیبایی و پوستی بهره مند شوید.

در صورتی که افراد از بیهوشی یا بخیه و جراحی هراس داشته باشند، این روش ها می توانند گزینه های مناسبی برای این افراد باشند.

در ادامه مطالب با ما همراه باشید.

لیفت صورت با روش غیر تهاجمی

در این روش به عمل جراحی نیازی نیست. لازم به ذکر است که هر یک از روش های لیفت صورت به روش غیر تهاجمی در صورتی اجرا می شوند که پزشک متخصص تشخیص دهد که پوستتان به روش تهاجمی نیاز ندارد. در این روش پوست در ابتدا پاکسازی شده و تحریک می شود. سپس در انتها از نظر ظاهری جوانتر خواهد شد. در صورتی که پوست افراد تنها دارای چین و چروک باشد، از طریق روش های غیر تهاجمی عمل لیفت صورت را انجام می دهند.

بهترین روش لیفتینگ صورت

در گذشته لیفت صورت تنها با استفاده از جراحی انجام می شد. اما امروزه با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی، لیفت صورت با استفاده از روش های غیر جراحی نیز امکان پذیر می باشد. لازم به ذکر است که روش های غیر جراحی با کمترین درد و بدون دوران نقاهت انجام می شوند. البته روش های غیر جراحی موقت بوده و باید هر چند وقت یکبار تمدید شوند. جالب است بدانید که روش های غیر جراحی نیازی به بیهوشی، بستری در بیمارستان و ایجاد برش های عمیق ندارند.

با استفاده از لیفت صورت به روش های مختلف می توان خطوط ریز، چین های عمیق، افتادگی پوست و فرو رفتگی گونه ها را از بین برد. این روش ها عموماً به کلاژن سازی پوست کمک کرده و سلول های پوستی را تحریک می کنند. از جمله روش های لیفت صورت به صورت غیر جراحی (غیر تهاجمی) می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. تزریق ژل
 2. تزریق چربی
 3. لیفت صورت با نخ
 4. لیفت صورت با لیزر
 5. تزریق بوتاکس
 6. میکرونیدلینگ
 7. هایفوتراپی
 8. کربوکسی تراپی
 9. کرایولیپولیز

لیفت صورت

انواع روش های لیفت صورت بدون عمل و بیهوشی

روش های متنوعی برای کشیدن پوست صورت در دنیا وجود دارد که بر اساس ویژگی های مختلف پوستی افراد و میزان افتادگی پوست برای هر شخص متفاوت است. از این رو انتخاب هر یک از این روش های جوانسازی به عهده پزشک متخصص پوست می باشد. انواع روش های لیفت صورت بدون جراحی عبارت اند از:

هایفوتراپی

هایفوتراپی روشی مناسب برای کسانی که از تزریق و آمپول می‌ ترسند بسیار مناسب می باشد.
زیرا این روش با استفاده از امواج فراصوت متمرکز شده اقدام به لیفت صورت نموده و نیازی به هیچگونه تزریق ندارد.

در این روش امواج فراصوت به لایه‌ های عمیق پوست نفوذ می کند.
و انرژی آن‌ ها رشته‌ های کلاژن پوستی را تحریک می‌ کند.
این عامل موجب سفت شدن و لیفت پوست شده، حالت افتادگی و چین و چروک آن را از بین می‌ برد.

هایفوتراپی

این روش، روشی ایمن و بدون درد بوده و عوارض جانبی کم تری دارد.
همچنین این روش از ماندگاری بالایی برخوردار بوده و نتایج آن حدود یک تا سه سال باقی خواهند ماند.
استفاده از روش هایفوتراپی برای لیفت صورت، وقت شما را نمی‌ گیرد.
زیرا اغلب یک جلسه درمان برای هر فرد کافی است و در هر سال معمولاً یک بار نیاز به ترمیم وجود دارد.
روش هایفوتراپی روشی مطمئن برای از رفع افتادگی و شل شدگی خفیف یا متوسط در خانم‌ ها و آقایان بین ۳۰ تا ۷۵ سال می‌باشد.

نواحی مناسب برای انجام هایفوتراپی

صورت اصلی ترین ناحیه برای انجام هایفوتراپی است.
و در کل می توان گفت که هایفوتراپی برای بهبود مشکلات پوستی در نواحی زیر مورد استفاده قرار می گیرد:

 1. لیفت غبغب
 2. لیفت صورت
 3. خطوط آرواره‎‌ ها
 4. رفع شلی پوست
 5. رفع منافذ باز پوست
 6. افتادگی ابرو (لیفت ابرو)
 7. خطوط ریز و چین و چروک
 8. از بین بردن خطوط روی گردن
 9. از بین بردن چین و چروک های پیشانی
 10. خطوط مبهم فک (ایجاد شکل ۷ صورت)
 11. خطوط پنجه کلاغی (خطوط ریز دور چشم)
 12. بهبود کشسانی و رفع ناهمواری بافت پوست
 13. خطوط نازولابیال (چین و چروک های دور دهان)

میکرونیدلینگ

CIT یا میکرونیلدینگ به روشی گفته می شود که در جهت لیفت و کشیدن پوست صورت بدون درد و خونریزی مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش به تحریک پوست و کلاژن سازی از طریق میکرونیدل های استریل بر روی پوست انجام می گیرد. مزیتی که روش میکرونیلدینگ به همراه دارد، درمان افتادگی های پوستی شدید و عارضه های پوستی سطحی می باشد.

میکرونیدلینگ

میکرودرم ابریژن

این روش برای لایه برداری صورت و از بین بردن سلول های مرده بسیار مناسب است. میکرودرم ابریژن یکی از راهکار هایی است که می تواند بدون عوارض جانبی و حراجی های سنگین لیفت صورت را با ماندگاری بالا برای افراد به ارمغان آورد. در این روش دستگاه خاصی با استفاده از روش مکانیکال به صورت سطحی بر روی پوست خراش هایی ایجاد می کند. این دستگاه با مکش جریان خون را بالا برده و در نتیجه میزان کلاژن سازی را از این طریق افزایش می دهد.این روش جوانسازی و افزایش طراوت پوست را به همراه دارد.

لیفت صورت با آر اف فراکشنال

لیزر RF فراکشنال یکی از راهکار های لیفت صورت بدون جراحی و بیهوشی می باشد. این روش درمانی با سفت کردن پوست از طریق امواج رادیویی به بهبود وضعیت پوست کمک شایانی می کند. حرارتی که این دستگاه به پوست منتقل می کند که می تواند سبب کلاژن سازی در پوست شود.

روش درمانی رادیو فرکانسی در جهت از بین بردن شلی و افتادگی شدید پوستی و جلوگیری از علائم کهولت سن از سال ۲۰۰۱ مورد استفاده قرار گرفته است. این روش علاوه بر افزایش سطح کلاژن سازی در پوست، جوانسازی، شفافیت و افزایش قدرت ارتجاعی را در صورت ایجاد می کند. قابل ذکر است تعداد جلسات مورد نیزا برای هر فرد بسته به سن او و میزان افتادگی پوست قابل تغییر است.

ویژگی های جوانسازی با RF شامل:

 1. بهبودی سریع
 2. ایجاد کلاژن سازی
 3. رفع چین و چروک ها
 4. ایجاد شفافیت پوستی
 5. استفاده از انرژی رادیو فرکوئنسی
 6. بر طرف کردن جای جوش و آفتاب سوختگی
 7. ایجاد لیفتینگ و درمان ناهمواری های پوستی
 8. امکان تنظیم میزان ورود سوزن در پوست برای نقاط حساس

لیفت صورت با آر اف فراکشنال

روش اکسنت

دستگاه لیفت صورت اکسنت به عنوان روشی سرپایی و بدون حراجی شناخته می شود که جوانسازی و شادابی پوست را به همراه دارد. با استفاده از این روش پوست صورت و گردن سفت شده و لیفت پوست صورت به طور کامل انجام می گیرد. این تکنولوژی از امواج RF بدون ایجاد کوچک ترین جای زخم و بدون درد و خونریزی استفاده می کند.

از لحاظ عملکرد این روش با روش آر اف شباهت زیادی دارد. تنها تفاوت بین این دو روش این است که اکسنت از یک دستگاه حرارتی بهره مند است. گرم شدن بافت، تحریک کننده پوست برای تولید کلاژن و رفع چربی های موضعی می باشد.

لیفت صورت با نخ

این روش ساختار پوست را بازسازی کرده و سبب بهبود وضعیت پوست شما می شود. لیفت با نخ شباهت زیادی به جراحی صورت جهت بالا بردن و کشیدن پوست دارد. با این تفاوت که در این روش نیازی به استفاده از چاقو و بخیه نیست. در روش لیفت با نخ، از الیاف نخی برای کشیدن پوست به سمت بالا و از بین بردن چروک و افتادگی استفاده می شود. هدایت این نخ ها توسط سوزن های نازک پس از بی حسی کامل در داخل پوست انجام می شود. مزایای استفاده از این روش برای لیفت و کشیدگی پوست فراوان است. در این بخش به ویژگی ها و مزیت های ویژه این روش اشاره می کنیم.

 1. اثر این روش درمانی در پوست با گذشت زمان از بین نمی رود.
 2. پس از انجام این روش مراقبت ویژه ای برای پوست لازم نیست.
 3. این روش به عنوان ایمن ترین روش شناخته می شود.
 4. آثار این روش فوراً قابل مشاهده می باشد.
 5. عدم ایجاد زخم ها و حساسیت های پوستی
 6. افراد بالای بیست سال می توانند از این روش بهره مند شوند.
 7. الیاف نخ به کار برده شده در صورت قابل لمس نیستن. به علاوه بسیار با دوام هستند.
 8. امکان تکرار این عمل در یک محل از صورت و بدن در صورت نیاز وجود دارد.

اندولیفت

روش لیزر اندولیفت منجر به کاهش افتادگی ها و چروک های عمیق پوست با تحریک بافت های پوستی صورت به سمت ساخت کلاژن بیشتر می شود.این روش به میزان قابل توجهی می تواند پوست را سفت کند و جوانسازی پوست را به ارمغان می آورد. در این روش درمانی فیبر نازکی وارد پوست می ‌شود. از طریق فیبر دیگری لیزری به نام دایود به فیبری که داخل پوست قرار گرفته فرستاده می شود. سپس با جابه جا کردن فیبر در نواحی مختلف صورت انرژی لیزر دایود در طیف مادون قرمز تابانده می ‌شود.

تزریق فیلر

در این روش فیلر هایی شبیه به چربی و ژل به پوست تزرق شده تا با حجم دهی به پوست از افتادگی آن جلوگیری می کنند. استفاده از این روش در کنار روش های دیگر می تواند نتایج بهتری را در پوست صورت بروز دهد. این فیلر ها در مقایسه با ژل ماندگاری بالاتری دارند و نتایج حاصل از آن تاثیر بیشتری نیسبت به ژل های مصنوعی بر روی پوست دارند.

پیشنهاد مطالعه مقاله : ژل الانسه برای جوانسازی پوست

فیلم  لیفت صورت با تزریق ژل

لیفت صورت با تزریق ژل

در این ویدئو دکتر فهیمه مطلبی دکتر پوست در تهران برای  یکی از مراجعه کنندگان خود، لیفت صورت با تزریق ژل را انجام می دهند. هدف از این روش لیفت، حجم دهی بسیار زیاد به صورت نیست. بلکه هدف بر این است که با تزریق ژل به برخی نقاط، کشیدگی و لیفت در نواحی به خصوص صورت بیشتر ایجاد شود. در نتیجه برای  رسیدن به این نتیجه، از تکنیکی ویژه به نام eight point یا همان هشت نقطه ای استفاده می شود.

تزریق بوتاکس

بوتاکس به ماده ای گفته می شود که سبب کاهش انقباضات ماهیچه های صورت می شود و رفع افتادگی و چروک پوست را به همراه دارد. این ماده به صورت عضلانی به صورت تزریق می شود تا این عمل مستقیماً بر روی ماهیچه ها اثر گذار باشد. در واقع ماده بوتاکس می تواند راه سیگنال عصب را به عضلات مسدود کند و از این طریق به عدم انقباض ماهیچه ها کمک می کند.

در ساختار بوتاکس از سم بوتولینوم استفاده شده که با فلج کردن عضلات زیر پوستی سبب صاف کردن چروک‌ های صورت می شود. تزریق بوتاکس در برخی موارد سطح میزان تعریق در کف دست ها یا حتی زیر بغل را کاهش می دهد.

تزریق پی آر پی

ماده پی آر پی PRP به صورت مستقیم از خون افراد تامین می شود. این روش با استفاده از پلاکت های خون به جوانسازی و کشیدن پوست صورت کمک یم کند.

روش پی آر پی یکی از روش های جوانسازی پوست بدون جراحی های سنیگن و بخیه می باشد. این روش به صورت طبیعی می تواند از علائم افزایش سن بکاهد. بی خطر بودن این روش درمانی سبب شده تا در بین افراد بسیار محبوب باشد.

علاوه بر اینکه این روش بدون عوارض جانبی بوده نتایج آن به صورت بلند مدت باقی می ماند. از طریق این روش خود بدن به ایجاد بافت های جدید و سالم کمک می کند و این ویژگی ماندگاری بالایی را به همراه دارد.

تزریق پی آر پی

مزایای انواع روش های کشیدن پوست صورت بدون عمل و جراحی

مزایای بسیاری برای لیفت صورت بدون جراحی و خونریزی های دردآور وجود دارد. برخی از مزایایی که مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است عبارتند از:

 1. نتایج اثر بخش لیفت صورت بدون جراحی و شبیه به آثار جراحی های لیفت صورت
 2. هزینه های پرداختی یک عمل جراحی معمولی خیلی بیشتر از روش های لیفت صورت بدون جراحی می باشد.
 3. زمان کمتری برای انجام این گونه روش ها صرف می شود.
 4. لیفت صورت بدون عمل و جراحی علاوه بر از بین بردن چین و چروک و کشیدن پوست، روش های درمانی محسوب می شوند و به کلاژن سازی پوست کمک می کنند.
 5. این روش ها امن و موثر بوده و برای اغلب افراد جواب می دهد.
 6. روش های لیفت صورت بدون عمل روش های درمانی غیر تهاجمی هستند. در نتیجه هیچ عوارض جانبی ندارد.
 7. این روش ها گزینه مناسبی برای افرادی است که از جراحی هراس دارند.

قیمت لیفت صورت چقدر است؟

قیمت لیفت صورت به عوامل مختلفی بستگی دارد. تجربه پزشک متخصص و محل کلینیک یا بیمارستان در تعیین هزینه بسیار تاثیرگذار است. در روشی مانند لیفتینگ با تزریق ژل، نوع ماده استفاده شده در قیمت گذاری تاثیر دارد. در روش هایی که نیاز به لیفت با دستگاه خاصی است، باید مدل دستگاه بررسی شود. اصولاً کلینیک ها برای دستگاه های جدید هزینه بیشتری دریافت می کنند. با توجه به این که لیفت صورت یک عمل زیبایی بوده و برای درمان از آن استفاده نمی شود، بیمه هزینه آن را تحت پوشش قرار نمی دهد. از این رو باید تمام هزینه ها را خودتان پرداخت کنید.

نکات مهم قبل از لیفت صورت چیست؟

اگر شما می خواهید لیفت را از طریق جراحی انجام دهید می بایست قبل از عمل جراحی تمامی سوابق پزشکی خود را با جراح در میان بگذارید. اگر از داروها و مکمل های رقیق کننده خون استفاده می کنید، امکان دارد بعد از جراحی توانایی لخته شدن خون را تحت تاثیر قرار دهد و دچار هماتوم (جمع شدن خون زیر پوست) شوید. دارو هایی مانند آسپرین و داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی از این دست می باشند. پس الزامی است که پزشک متخصص زیبایی شما از مصرف این داروها آگاه باشد. قبل از انجام عمل جراحی سعی کنید، وزن خود را ثابت نگه دارید. چرا که افزایش و کاهش وزن به طور دائم می تواند بر شکل صورت و وضعیت پوست تاثیر بگذارد.

چند نکته مهم بعد از جراحی لیفت صورت

مراقبت های بعد از جراحی لیفت صورت می تواند بر نتایج جراحی به میزان زیادی موثر باشد.
از سوی دیگر رعایت برخی از نکات الزامی خواهد بود:

 1. استفاده از گن مخصوص
 2. پرهیز از فعالیت های ورزشی
 3. خودداری از حمام آب گرم و سونا
 4. استفاده از کمپرس یخ در صورت بروز تورم و کبودی
 5. پرهیز از استعمال دخانیات تا ۲ هفته بعد از جراحی
 6. استفاده از آنتی بیوتیک برای تسکین درد با تجویز پزشک
 7. استفاده از غذا های کم نمک برای جلوگیری از ورم و کبودی
مطالب بیشتری بخوانید
درمان خط خنده با فیلر

بهترین دستگاه برای لیفت صورت

امروزه دستگاه های مختلفی برای انجام لیفت صورت در بازار موجود است.
تمامی این دستگاه ها علاوه بر کلاژن سازی جهت مستحکم کردن پوست به پاک سازی و درخشندگی پوست کمک می کند.
دستگاه های لیفت صورت مانند دستگاه جوانسازی اولترا سونیک، دستگاه جوانسازی میوتو، تاچ بیوتی، تریا و… همگی با افرایش تولید کلاژن به استحکام پوست صورت کمک می‌ کنند.

از بین بردن چین و چروک های پوستی  هدف اصلی برای ساخت این دستگاه ها می باشد.
این دستگاه‌ های جوانسازی پوست از طریق فرکانس RF موجب تحریک کلاژن سازی در زیر بافت پوست می‌ شوند.
همچنین دستگاه لیزر فرکشنال تریا (TRIA) که مورد تائید رسمی FDA آمریکا می باشد با تولید لیزر موجب از بین رفتن چین و چروک های پوستی می‌ شود.

پیشنهاد مطالعه مقاله : جالپرو برای جوانسازی پوست

سخن پایانی

در مطب دکتر مطلبی تمامی روش های کشیدن پوست صورت بدون عمل و جراحی توسط بهترین متخصص و با استفاده از تجهیزات پیشرفته و روز دنیا انجام می‌ گیرد.
تمامی درمان‌ های انجام گرفته در این مطب با قیمت مقرون به صرفه و بالاترین کیفیت به شما سروران ارائه می شود.

همانطور که می دانید با افزایش سن پوست صورت و گردن شل شده و روی گونه ها، خط  فک و اطراف لب چین و چروک های زیادی پیدا می شود. بهترین روش برای بخشیدن زیبایی و جوان تر شدن پوست و همچنین رفع افتادگی و چین و چروک پوست لیفت صورت و گردن می باشد. برخی افراد برای تاثیر بهتر لیفت صورت را در کنار لیفت گردن انجام می دهند و از این تغییرات راضی بوده اند. زیرا یکی از روش های بسیار موثر برای بهبود آثار پیری لیفت گردن می باشد.

مطالب بیشتری بخوانید
معجزه‌ هایفوتراپی سه بعدی

مطب دکتر مطلبی با بهره گیری از برترین و مجهز ترین دستگاه ها و همچنین کادر درمانی مجرب و حرفه ای با کیفیتی فوق العاده به شما عزیزان ارائه می دهد.

شما سروران گرامی می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت قبلی جهت لیفت صورت با مشاوران ما از طریق راه های ارتباطی تعریف شده نظیر واتساپ، تلفن تماس و … در ارتباط باشید.

منتظر شنیدن صدای گرم و حضور سبزتان هستیم.

شماره های تماس و آدرس ما:

 
تهران – خیابان مطهری – جنب مترو مفتح – ساختمان پزشکان ۲۳۰ – طبقه منفی ۲

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *