صفر تا صد لیزر موهای زائد

از مهم‌ترین راه‌هایی که در زیبایی پوست و بدن شما تاثیر می‌گذارد، رهایی از شر موهای زائد است. برای رهایی از موهای زائد، راه‌های بسیاری وجود دارد که این روزها ازجمله رایج‌ترین‌های آن‌ها لیزر موهای زائد می‌باشد. در روش لیزر مو، شما درد کمتری نسبت به وکس تحمل می‌کنید و همچنین دیرتر از روش استفاده از تیغ، شاهد رشد دوباره‌ی موهای زائد خواهید بود.

در این مطلب همراه ما باشید تا هرآنچه باید درباره‌ی مزایای لیزر مو زائد و عوارض آن بدانید را در اختیار شما خوانندگان مطلب، قرار دهیم.

جهت بهره برداری از مطالب ذیل با ما همراه باشید.

لیزر موهای زائد چیست؟

لیزر موهای زائد روشی بدون درد و سریع برای از بین بردن موهای زائد است. لیزر بیش از ۳۰ سال است که استفاده می‌شود و بهترین راه برای از بین بردن دائمی موهای زائد است. لیزر موهای زائد با استفاده از نور، فولیکول مو را از کار می‌اندازد و از بین می‌برد تا نتواند دوباره رشد کند. لیزر مو روشی مطمئن و اثبات شده برای از بین بردن موهای زائدی است که تقریبا در هر نقطه از بدن رشد می‌کند.

قسمت‌های رایجی از بدن که عموما تحت درمان لیزر مو قرار می‌گیرد شامل پاها، زیر بغل، لب بالایی، چانه و خط بیکینی است. با این حال، لیزر موهای زائد تقریبا برای هر ناحیه‌ای به جز پلک یا ناحیه اطراف آن امکان‌پذیر است؛ و همچنین برای پوست دارای خالکوبی نیز نباید لیزر مو انجام شود.

رنگ مو و نوع پوست در موفقیت لیزر موهای زائد تاثیر دارد. اصل اساسی این است که رنگدانه مو، نه رنگدانه پوست، باید نور را جذب کند. لیزر مو باید تنها به فولیکول مو آسیب برساند و در عین حال از آسیب به پوست جلوگیری کند؛ بنابراین، تضاد بین رنگ مو و پوست؛ یعنی موهای تیره و پوست روشن، بهترین نتایج را به همراه دارد.

چرا از روش لیزر موهای زائد استفاده کنم؟!

لیزر موهای زائد در بین افرادی که خواهان راه حلی دائمی‌تری از روش‌های دیگر هستند، محبوب است. استفاده از لیزر برای از بین بردن مو با جلوگیری از رشد موهای جدید فولیکول‌های مو کار می‌کند.

با این حال، قبل از آنکه از این روش استفاده نمایید، باید از برخی عوارض جانبی لیزر مو زائد و همچنین افسانه‌های پیرامون این فرآیند، آگاه شوید.

برای اکثر افراد، لیزر موهای زائد روشی مطمئن برای خلاص شدن از شر موهای زائد در مکان‌های مختلف بدنشان به طور دائم یا برای مدتی طولانی است.

عوارض لیزر مو چیست؟

پس از لیزر موهای زائد ممکن است چند عارضه جانبی متفاوت ظاهر شود. بیشتر عوارض جانبی لیزر مو جزئی و موقتی هستند. اگر فردی پس از انجام لیزر موهای زائد، عوارض جانبی پایداری را تجربه کند، باید با متخصص پوست خود تماس گرفته و در این رابطه از او مشورت بگیرد. در ادامه به برخی از رایج‌ترین عوارض لیزر مو پرداخته‌ایم.

۱. قرمزی و تحریک

لیزر موهای زائد به فولیکول‌های موهای هدف آسیب می‌رساند. بدن به این موضوع واکنش نشان می‌دهد و بسیاری از افراد قرمزی و سوزش را در نواحی آسیب دیده تجربه می‌کنند. پوست آن ناحیه ممکن است گزگز کند یا حساس شده و حتی ممکن است کمی متورم شود.

علائم معمولا کوتاه مدت هستند. ناحیه آسیب دیده ممکن است شبیه پوستی باشد که به تازگی اپیلاسیون یا کنده شده است. برخی از متخصصان پوست از یک بی حس کننده موضعی برای کاهش میزان واکنش پوست فرد به این فرآیند استفاده می‌کنند.

پس از واکنش اولیه، معمولا ظرف چند ساعت پس از درمان، تحریک باید کاهش یابد. تورم و قرمزی ممکن است به کمپرس یخ یا حمام خنک پاسخ خوبی بدهد.

۲. پوسته پوسته شدن

برخی افراد ممکن است پوسته پوسته شدن در ناحیه آسیب دیده را تجربه کنند. این معمولا یک مشکل جزئی است اما ممکن است ناراحت‌کننده باشد.

پوسته پوسته شدن گاهی اوقات می‌تواند منجر به زخم در آن ناحیه شود. با مراقبت از ناحیه تحت درمان پس از لیزر مو، مانند استفاده از مرطوب کننده، فرد ممکن است از بروز هرگونه مشکل پایدار در این درمان جلوگیری کنید.

۳. تغییرات در رنگ پوست

برخی از افراد ممکن است متوجه تغییرات رنگ جزئی در ناحیه تحت لیزر مو شوند. ممکن است پس از لیزر موهای زائد کمی تیره‌تر یا روشن‌تر شود.

افرادی که پوست روشن‌تری دارند، احتمالا تغییرات رنگدانه‌ای تیره‌تری را تجربه می‌کنند. افرادی که دارای رنگ پوست تیره‌تر هستند، ممکن است بیشتر در معرض تغییرات رنگدانه‌های روشن‌تر باشند. این تغییرات به مرور زمان محو می‌شوند و پوست به حالت عادی باز می‌گردد.

۴. آسیب به چشم

روش حذف موهای زائد شامل استفاده از لیزرهای قدرتمند است؛ این بدان معنی است که خطر آسیب بالقوه جدی چشم وجود دارد، به خصوص زمانی که یک پزشک روی صورت شما کار می‌کند.

هم فرد تحت درمان و هم پزشک باید از تجهیزات محافظ چشم استفاده کنند تا در حین انجام لیزر موهای زائد از آسیب جلوگیری شود.

۵. خطر عفونت پوست

مانند سایر روش‌های رفع موهای زائد، آسیب رساندن به فولیکول‌های مو با لیزر می‌تواند خطر عفونت ایجاد کند.

ناحیه آسیب دیده باید در حین بهبودی به عنوان یک زخم درمان شود. افراد باید هر گونه علائم عفونت را به متخصص پوست خود گزارش دهند.

در نهایت، در صورت بروز عفونت، نباید کرم‌های آنتی بیوتیک بدون نسخه OTC)) را روی نواحی وسیعی از پوست استفاده کنند.

مطالعه مقاله درمان ضایعات عروقی

عوارض جانبی نادر لیزر موهای‌ زائد را بشناسید!

عوارض جانبی کمتر شایع پس از لیزر موهای زائد می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

۱. سوختگی و تاول

اگر لیزر موهای زائد به درستی انجام نشود، خطر سوختگی و تاول وجود دارد.

با این حال، هنگامی که یک پزشک متخصص این فرآیند را انجام می‌دهد، سوختگی و تاول نادر است.

لیزر موهای زائد از لیزرهایی با حرارت بالا استفاده می‌کند.

یک پزشک ممکن است درست قبل از استفاده از لیزر، یک دستگاه خنک کننده را روی پوست فرد اعمال کند. این به جلوگیری از سوزاندن پوست توسط لیزر کمک می‌کند.

۲. جای زخم

جای زخم معمولا از عوارض لیزر مو زائد نیست. با این حال، اگر پزشکتان مرتکب خطا شود، ممکن است زخم ایجاد شود.

همچنین اگر افراد بعد از درمان به درستی از ناحیه تحت درمان مراقبت نکنند، ممکن است زخم ایجاد شده و جای آن پس از گذر زمان نیز باقی بماند.

آن‌ها باید با پوست آسیب دیده طوری رفتار کنند که انگار آفتاب سوخته است تا از آسیب بیش‌تر جلوگیری شود. این بدان معنی است که آن را مرطوب نگه دارید، از نور محافظت کنید و به طور منظم برای علائم عفونت چک کنید.

آیا لیزر موهای زائد بی خطر است؟

اکثر افرادی که از آن استفاده می‌کنند متوجه می‌شوند که لیزر موهای زائد ایمن و قابل اطمینان است. به نظر نمی‌رسد که این روش در درازمدت خطری برای سلامتی شما داشته باشد.

با این حال، برخی از افراد ممکن است عوارض جانبی جزئی را پس از لیزر موهای زائد تجربه کنند. افراد باید از متخصص پوست خود بخواهند که قبل از انجام این درمان روی ناحیه بزرگتری از پوست، نحوه واکنش لکه کوچکی از پوست به درمان را آزمایش کند.

افرادی که مایل به انجام لیزر موهای زائد هستند باید همیشه از یک پزشک مجرب استفاده کنند.

آیا لیزر موهای زائد دردناک است؟

تا چند روز پس از درمان، پوست آسیب دیده ممکن است قرمز و حساس شود. بسیاری از مردم این حس را شبیه به آفتاب سوختگی توصیف می‌کنند. با این حال، خود فرآیند لیزر معمولا دردناک نیست.

فواید لیزر مو زائد چیست؟

لیزر موهای زائد می‌تواند فواید بسیاری نسبت به سایر روش‌های از بین بردن موهای زائد داشته باشد. برخی از فواید لیزر مو زائد عبارت است از:

 • لیزر موهای زائد بسیار سریع است.
 • نتیجه آن نسبتا دائمی است.
 • ناراحتی‌های مربوط به اپلاسیون را ندارد.
 • پس از انجام آن دیگر نیازی به از بین بردن موهای زائد خود در خانه ندارید.
 • باعث افزایش اعتماد به نفس شما می‌شود.
 • پوستی شاداب و شفاف خواهید داشت.
 • سبب کاهش بوی بدن شما خواهد شد.
 • این روش دارای حداقل میزان عوارض جانبی است.

مزایای لیزر کردن موهای زائد

روند از بین بردن موهای زائد در طول سال هایی که انجام شده است توانسته است با اثراتی که از خود بر جای می گذارد اعتماد اکثریت افراد را به خود جلب کند. همچنین این روزها تبدیل به یک روش پرطرفدار برای از بین بردن موهای زائد باشد. مهم ترین مزایایی که می توان برای این روش نام برد موارد زیر هستند:

لیزر موهای زائد

 1. گرمایی که از لیزر روی فولیکول ها تابیده می شود هیچ آسیبی به خود پوست و بافت آن وارد نخواهد کرد. بنابراین صرفاً به از بین بردن فولیکول های مو خواهد پرداخت. بدون این که به بخش های دیگری از بافت پوست آسیب بزند.
 2. روشی کاملاً ایمن و بی خطر می باشد. در صورتی که این روش توسط متخصصین مربوطه انجام شود و بهترین ابزارها در روند لیزر کردن به کار گرفته شود با هیچ خطری همراه نخواهد بود.
 3. اثرات دائمی دارد. یکی از مهم ترین معیار های انتخاب زنان برای لیزر کردن موهای زائد این است که مدت زمان طولانی اثرات آن باقی بماند. به طوری که زنان اگر دوره لیزر را به طور کامل طی کنند پس از آن اثرات آن همیشگی خواهد بود.
 4. هزینه ای که در قبال این خدمت زیبایی دریافت می شود به نسبت نتایجی که در پی آن حاصل می شود کاملاً مقرون به صرفه است.

موارد کاربرد لیزر موهای زائد

استفاده از لیزر برای از بین بردن موهای زائد در بخش های مختلف بدن کاربرد دارد. مهم ترین بخش هایی که زنان خواستار انجام لیزر هستند موارد زیر می باشند:

 

مطالب بیشتری بخوانید
میکروپیگمنتیشن لب چیست؟

 

لیزر موهای زائد لیزر موهای زائد

لیزر کردن موهای زائد چقدر طول می کشد؟

روند لیزر موهای زائد چندان طول نمی کشد. اپراتور یا متخصص مربوطه در هر نقطه ای از بدن چند ثانیه لیزر را نگه می دارد و سریعاً آن لیزر را در نقاط مختلف بدنی حرکت می دهد. برای مثال کسانی که می خواهند کل بدنشان را لیزر کنند در هر جلسه که کل بدن لیزر می شود طول مدت زمان انجام تمامی اقدامات کم تر از یک ساعت به طول خواهد انجامید. به همین دلیل زمان زیادی را از زنان نخواهد گرفت. بنابراین حذف موهای زائد در کوتاه ترین زمان از مهم ترین مزایایی است که می توانیم برای این روش برشمریم

لیزر کردن موهای زائد چند جلسه طول می کشد؟

تعداد جلساتی که برای هر فرد تعیین می شود برحسب ویژگی ها و خصوصیات جسمانی آن انجام خواهد شد. به همین دلیل نمی توان برای همه افراد یک تعداد جلسه مشخص را تعیین کرد. برای مثال برخی از افراد طی ۴ الی ۶ جلسه می توانند به نتیجه مطلوب خود برسند. اما برخی از افراد باید ۱۰ جلسه را به طور منظم شرکت کنند. بنابراین توصیه می کنیم که بر اساس تشخیص متخصص مربوطه تمامی جلسات درمانی را به طور کامل شرکت کنید تا نتایج به طور کامل حاصل شود. در غیر این صورت هیچ اثری از لیزر درمانی مشاهده نخواهید کرد.

چه کسانی نمی توانند از لیزر موهای زائد استفاده کنند؟

در زمان مشاوره پیش از انجام لیزر موهای زائد دکتر پوست به برخی از افراد توصیه می کند که از لیزر انجام ندهند. از میان افرادی که منع استفاده از لیزر دارند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مطالب بیشتری بخوانید
مزوتراپی صورت؛ رفع لک و چین و چروک صورت
 • افراد مبتلا به بیماری های هورمونی
 • افرادی که از داروهای خاصی استفاده می کنند
 • افراد مبتلا به بیماری های خاص از جمله ابتلا به بیماری های پوستی
 • افرادی که سابقه عفونت دستگاه تناسلی دارند
 • افراد دارای تتو روی پوست
 • افراد داری کک و مک
 • زنان باردار
 • افرادی که از دستگاه سولاریوم استفاده کرده اند.

بهترین دکتر برای لیزر موهای زائد در تهران

به گفته دکتر فهیمه مطلبی، دکتر پوست، مو و لیزر در تهران، شاید به نظر برخی از افراد کار لیزر، کار سختی نباشد اما این کار نیاز به تجربه و تخصص دکتر پوست دارد تا با تبحر خود باعث سوختگی پوست بیمار یا بروز لکه های پوستی نشود. از میان ویژگی های بهترین دکتر لیزر موهای زائد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تخصص کافی در زمینه لیزر
 • استفاده از تکنولوژی روز و دستگاه لیزر مناسب
 • رعایت نکات بهداشتی در انجام لیزر
 • صبور و باحوصله

هزینه لیزر موهای زائد

هزینه ای که برای لیزر بخش های مختلف دریافت می شود متغیر است. به طور کلی عوامل مختلفی در تعیین هزینه لیزر موهای زائد نقش خواهد داشت که مهم ترین آن ها عبارتند از:

 1. تعداد نقاطی از بدن که تحت لیزر درمانی قرار خواهد گرفت.
 2. تعداد جلساتی که برای شما تجویز شده است.
 3. نوع لیزری که به کار گرفته می شود.
 4. میزان اعتبار و تخصصی بودن مرکزی که به آن مراجعه کرده اید.

شما عزیزان می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت با مشاوران خبره ما در ارتباط باشید.

منتظر شنیدن صدای گرم و حضور سبزتان هستیم.

شماره های تماس و آدرس ما:

 
تهران – خیابان مطهری – جنب مترو مفتح – ساختمان پزشکان ۲۳۰ – طبقه منفی ۲

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *