ماندگاری پلاسما جت (پلکسر بینی) چقدر است؟ قیمت و عوارض

پلاسما جت بینی یکی از روش‌های جذاب و پیشرفته جدید است که کم‌کم توانسته نیاز به عمل بینی مخصوصاً برای بینی‌های گوشتی را از بین ببرد. طبیعتاً هرکسی برای استفاده از هر متد زیبایی اول از همه به عوارض آن فکر می‌کند. عمل بینی که سراسر یک عمل پر از عوارض و ریسک است و شاید همه به دنبال روشی امن برای جایگزین کردن آن باشند. همین مسئله باعث شده است تا پلاسما جت و پلکسر بینی این روزها گوی سبقت محبوبیت را از عمل بینی بربایند و تعداد درخواست‌ها برای آن‌ها بیش از عمل بینی شده باشد. در این مقاله از کلینیک زیبایی دکتر مطلبی به بررسی پلکسر و پلاسمای بینی پرداخته‌ایم که امیدواریم بتوانیم به کمک آن آگاه‌سازی خوبی در مورد این روش‌های پر متقاضی این روزها به انجام رسانده باشیم.

پلاسما جت بینی چیست؟

در پاسخ به سوال پلاسما جت بینی چیست؟ باید پاسخ داد که در واقع پلاسما جت بینی یکی از جدیدترین روش ها برای اصلاح فرم بینی به شمار می ­رود. در این روش پلاسما را با دستگاه پلاسما جت به هر نقطه از بینی می تابانند. به طوری که فاصله هر یک از این نقاط حدود نیم میلی ­متر است.

زمانی که پلاسما به سطح بینی تابیده شود، به لایه­ های زیرین آن نفوذ کرده و با سوزاندن آن­ ها سبب جمع شدن آن ها خواهد شد. به این ترتیب بافت بینی جمع شده و به سمت بالا لیفت می شود. تابش پلاسما علاوه بر این که سبب فرم دهی به بینی می ­شود، می­ تواند با جمع کردن بافت پوستی، شل شدن و افتادگی سایر قسمت ­های صورت را نیز بر طرف نماید.

کوچک کردن با پلاسما جت بینی

بسیاری از افراد که دارای بینی گوشتی است به دنبال راهی برای فرار از دست آن هستند. تا چند سال پیش هم عمل بینی بسیار روی بورس بوده و البته که خیلی اوقات مخصوصاً برای بینی‌های گوشتی موفقیت خاصی برای افراد به همراه نداشته است. جراحی بینی یا رینوپلاستی یک متد تهاجمی و سراسر پر از عارضه است. حتی خیلی از افراد که بینی زیبا و خوش‌فرمی هم داشتند عمل بینی انجام داده‌اند و بعد پشیمان شده‌اند.

دقیقاً همین‌جا بود که پلاسما جت بینی وارد بازار شد. امروز دیگر راحت‌ترین راه فرم‌دهی به بینی‌های گوشتی پلاسمای بینی محسوب می‌شود. پلاسما جت بینی روشی ایمن و بدون تهاجم و جراحی برای لیفت و فرم‌دهی بینی می‌باشد. مزیت اصلی پلاسمای بینی ساده بودن آن است و دیگر نیاز نیست شخص ۱۰ روز در خانه در استراحت مطلق بپردازد و تا مدت‌ها مراقبت‌های ویژه انجام دهد.

پلاسما جت بینی در واقع نقاط اضافه بینی را در راستای فرم‌دهی به کمک میدان الکترومغناطیسی می‌سوزاند و با تولید پلاسما تصعید (تبدیل جامد به گاز) می‌کند. این پلاسما در واقع پوست صورت را منقبض کرده و باعث جمع شدن و فرم‌دهی بینی نیز می‌شود. همچنین با تولید یون‌های منفی و مثبت موجب تحریک بافت،  کلاژن‌سازی در پوست می‌شود.

تفاوت پلاسمای بینی با جراحی

خب یک لحظه درد و دردسر جراحی بینی را تصور کنید و آن را با یک متد سرپایی بدون بی‌هوشی مقایسه کنید و بسنجید که دوست دارید به کمک کدام می‌خواهید فرم‌دهی بینی خود را انجام دهید. پلاسما جت بینی بدون نیاز به بی‌هوشی و درد با اندکی سوزش محل تابش پلاسما همان کار عمل بینی را انجام می‌دهد. همچنین پلاسمای بینی در چند جلسه زیر یک ساعت انجام می‌شود و نتیجه آن هم از همان ابتدا به خوبی قابل مشاهده است. در عین حال خبری از ورم و کبودی و دوران نقاهت هم نیست و شخص به راحتی می‌تواند فعالیت‌های روزمره‌اش را انجام دهد.

پلاسما جت بینی

پلاسما جت بینی گوشتی

برای بینی‌های گوشتی روش‌هایی مثل پلاسما و پلکسر بینی خیلی کاربردی‌تر از جراحی هستند. خیلی اوقات افراد بعد از جراحی به نتیجه مورد نظرشان نمی‌رسیدند و فقط با عوارض آن درگیر بودند. همین دلیل است که باعث شده تقاضا برای پلاسما جت بینی که یک روش لیفت بدون ریسک است بیش‌تر شده باشد. با پلاسمای بینی خیلی راحت‌تر می‌توان به فرم‌دهی و کوچک کردن بینی دست یافت.

انجام پلاسما بینی 

در هنگام انجام پلاسما جت بینی در واقع پلاسما بدون برخورد با پوست از فاصله نزدیک به پوست تابانده می‌شود. انجام این امر منوط بر بی‌حس و تمیز بودن بینی می‌باشد. به همین دلیل ابتدا بینی تمیز و ضد عفونی می‌شود و بعد با استفاده از پمادهای بی‌حسی موضعی مثل زایلاپی به بینی زده می‌شود و صبر می‌کنیم تا اثر کند. نوک قلم پلاسما در نزدیکی بینی قرار می‌گیرد که با تولید آرک پلاسما بنفش بین بینی و قلم همراه است. ممکن است در این مرحله کمی بخار نیز مشاهده بشود. دستگاه در ادامه نقطه‌ای روی بینی ایجاد می‌کند و لایه چربی زیر پوست در آن ناحیه را از بین می‌برد. همین مسئله باعث سفت شدن پوست و لیفت پوست و کلاژن‌سازی می‌شود.

پلاسما یا پلکسر بینی

یکی دیگر از روش‌های ایمن و بدون نیاز به بی‌هوشی فرم‌دهی و کوچک کردن بینی انجام پلکسر بینی است. پلکسر بینی خیلی راحت و بدون درد و بدون نیاز به همراه به آسانی انجام می‌شود. انجام پلکسر بینی همانند پلاسما نیاز به کرم بی‌حسی دارد. دستگاه پلکسر بینی نیز با نقاط ایجاد شده توسط دستگاه برای تصعید  سلول‌های سطحی پوست بدون خون‌ریزی و آسیب به بافت اطراف انجام می‌شود.  دستگاه پلکسر با پلاسما جت متفاوت است. پلاسما جت با فاصله بیش‌تری به نسبت پلکسر انجام می‌شود. اما پلکسر بینی عمق نفوذ کم‌تری دارد و احتمال آسیب‌دیدگی پوست نیز کم‌تر می‌باشد. در نظر داشته باشید که هر دوی این روش‌ها برای کوچک کردن بینی بدون عمل جراحی، هستند و همچنین ماندگاری خیلی بالایی دارند.

جفت این متدها از پلاسما برای از بین بردن چربی و چروک پوست استفاده می‌شوند اما قدرت‌شان متفاوت است. پلکسر بینی در یک جلسه کارش تمام می‌شود اما پلاسمای بینی ممکن است به سه الی چهار جلسه درمانی نیاز داشته باشد. به همین دلیل است که قیمت پلاسما پلکسر بینی به نسبت پلاسماجت بینی بالاتر است. قیمت پلاسما جت بینی به همین دلیل کم‌تر از پلکسر بینی است. هر دوی این روش‌ها برای بینی‌های گوشتی کاربرد بیش‌تری دارند اما برای بینی‌های استخوانی نیز می‌توانند استفاده شوند.

مدت زمان ماندگاری پلکسر بینی و پلاسما

ماندگاری پلاسما جت بینی گوشتی به عوامل مختلفی بستگی دارد. باید بدانید که این روش‌ها دائمی نیستند و روشی نیست که به کلی بتواند روند بالا رفتن سن را از بین ببرد. سبک زندگی در ماندگاری پلکسر بینی و پلاسما تاثیر بسیاری دارد. عواملی مثل سیگار، الکل و آفتاب زیادی مواردی هستند که ماندگاری پلاسما جت بینی را کاهش دهند. به دلیل طبیعی بودن این روش‌های درمانی و افزایش کلاژن‌سازی، بعد از مدتی به حالت قبلی باز می‌گردند و نیاز به ترمیم مجدد دارند. 

قیمت پلاسما جت بینی

مزایای پلاسما جت بینی و پلکسر

طبیعی است که پلاسمای بینی خطرات خیلی کم‌تری نسبت به جراحی برای فرد دارد و همین مسئله باعث محبوبیت بیش‌تر آن شده است. نداشتن درد و دوران نقاهت و زمان کوتاه انجام از عوامل اصلی محبوبیت پلاسمای بینی است. همچنین نتیجه این روش‌ها بر خلاف جراحی به سرعت قابل مشاهده است. در زیر مزایای روش‌های پلاسما جت و پلکسر بینی را مشاهده می‌کنید.

  • بدون بی‌هوشی و نیاز به بخیه
  • نداشتن خون‌ریزی و اسکار
  • هزینه کم‌تر از جراحی
  • زمان انجام کوتاه
  • ماندگاری بالا
  • سوراخ نشدن صورت
  • نتیجه فوری
  • زمان بهبودی خیلی کوتاه
  • فرم‌دهی، کوچک شدن و لیفت بینی

توصیه‌های قبل از پلاسما جت بینی

درصورتی‌که به شخص مبتلا به بیماری‌هایی مثل آنفولانزا و سرماخوردگی است باید تا بهبودی کامل صبر کند. شخص اگر بیماری خاصی دارد یا دارویی مصرف می‌کند باید پزشک را حتماً در جریان بگذارد. در صورت داشتن سابقه شکستگی بینی یا عمل‌های غیر زیبایی مثل رفع پلیپ باید حتماً پزشک در جریان باشد. مصرف الکل و سیگار یک هفته قبل از انجام پلکسر یا پلاسمای بینی ممنوع است. باید بدانید افراد مبتلا به سرطان، خانم‌های باردار و شیرده، افراد دارای ایمپلنت فلزی درون بدن، بیماران قلبی، افراد دارای مشکلات انعقاد خون و افراد زیر ۱۸ سال نمی‌توانند از پلاسما جت بینی استفاده کنند.

مراقبت‌های بعد از پلاسما جت بینی

بهتر است حداقل یک هفته بعد از انجام پلاسما جت و پلکسر بینی حتماً از کرم‌های ضد آفتاب استفاده کنید و از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنید. مواد آرایشی و اسکراب هم تا هفت روز ممنوع می‌باشند. استخر، سونا بخار و دوش آب گرم نیز تا ۷۲ ساعت به هیچ وجه و تا دو هفته فقط با آب خنک مجاز می‌باشند. یادتان باشد که فشار دادن صورت و خاراندن بینی و کندن زخم‌ها نیز نباید انجام شوند.

قیمت پلاسما جت بینی

باید بدانید که قیمت پلاسما جت بینی ممکن است در هر جایی متفاوت باشد. معمولاً محل کلینیک و دستمزد پزشک در این مسئله تاثیر زیادی دارد. نکته دیگر تاثیرگذار در قیمت پلاسما جت بینی تعداد جلسات درمانی است که پزشک برای شخص تجویز می‌کند. همچنین اگر نیاز به آزمایش‌های خاصی باشد باید هزینه آن را هم در نظر بگیرید. در هر صورت هزینه هر جلسه با توجه به نوع دستگاه پلاسما جت نیز ممکن است متغیر باشد. برای آگاهی از قیمت پلاسما جت بینی و روش پلکسر در کلینیک دکتر مطلبی می‌توانید همین حالا با ما تماس بگیرید یا شماره خود را در فرم انتهای مقاله برای ما بگذارید تا مشاوران ما اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهند.

سخن پایانی

می‌توان گفت که پلاسما جت و پلکسر بینی به عنوان روش‌هایی بی‌دردسر و اقتصادی برای کوچک کردن و فرم‌دهی بینی، می‌توانند جایگزین مناسبی برای عمل جراحی بینی باشند. با این حال، قبل از تصمیم‌گیری برای استفاده از این روش، حتماً با پزشک متخصص خود مشورت و در مورد عوارض و مزایای آن صحبت کنید.

در این مقاله در سایت کلینیک زیبایی دکتر مطلبی به معرفی و بررسی پلاسما جت و پلکسر بینی پرداختیم و امیدواریم که برای شما مفید بوده باشد. برای مشاوره رایگان و دریافت نوبت و آگاهی از قیمت پلاسما جت بینی می‌توانید فرم مشاوره زیر را پر کرده یا با شماره‌های کلینیک زیبایی دکتر مطلبی تماس بگیرید تا راهنمایی لازم را در مورد نحوه انجام و قیمت پلاسما جت و پلکسر بینی را از مشاوران ما دریافت کنید.

مطالب بیشتری بخوانید
درمان خط خنده با فیلر

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *