دستگاه  کویتیشن

به نظر شما استفاده  از دستگاه لاغری کویتیشن بهتر است یا انجام روش های جراحی مانند لیپوماتیک و لیپولیز و … ؟ کدام روش بیشترین عوارض و مزایا را دارد ؟ ما در این مقاله می خواهیم بهترین دستگاه لاغری موضعی را معرفی و به صورت مختصر توضیح دهیم .

جهت تماس با دکتر مطلبی، دکتر پوست ، مو ، زیبایی و لاغری می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.
٨٨٥٠١٣٧٣ – ٨٨٥٠٨٢٨٤ – ٠٩٠١١٣٩٠٠٤١

امرزوه بسیاری از افراد با دانستن اطلاعات در مورد عوارض لیپوساکشن و دیگر جراحی ها باز مجبور هستند که تن به این جراحی دهند تا از شر چربی های اضافه بدن خود خلاص شوند ، متاسفانه این روش های علاوه بر تهاجمی بودن باعث می شود فرد دوران بهبودی طولانی تری را طی کند . طبق نظر انجمن آمریکا موارد جراحی پر خطر است و امکان دارد بدن شما یک واکنش آلرژیک ، آسیب پوستی ،پارگی عضو حیاتی و یا حتی یک عروق مسدود شده داشته باشید .باتوجه به موارد گفته شده پزشکان این ریسک و نگرانی ها رو ارزیابی و بررسی کردند و به این نتیجه رسیدند که دستگاه کویتیشن بهترین جایگزین روش لیپوساکشن و … است و جز روش های ایمنی تر و کم تهاجمی محسوب می شود .

دستگاه کویتیشن چیست ؟

در لیپوساکشن، ابزار پزشکی قلم به نام “کانولا” برای چسبیدن زیر چربی زیر پوست شما استفاده می شود. اما با دستگاه کویتیشن بدون هیچ گونه جراحی و تزریقی زیر نظر دکتر پوست از یک دستگاه سونوگرافی برای انجام این روش استفاده می شود .
در طول روش مقدار کمی از ژل به پوست ( خصوصاً در قسمتی که چربی زیاد وجود دارد در طول جلسه درمان ۲۰ تا ۳۰ دقیقه به پوست شما اعمال می شود. این یک روش سرپایی بدون درد است که نیاز به بیهوشی ندارد و عوارض جانبی منفی ندارد.

دستگاه کویتیشن

دستگاه کویتیشن

دستگاه کویتیشن چگونه کار می کند؟

دستگاه اولتراسوند به نام یک مبدل، که در روش دستگاه کویتیشن استفاده می شود، تنها برای هدف گیری سلول های چربی کالیبره می شود. وقتی امواج التراسونیک به ناحیه بافت چربی که میخواهید برداشته شوند هدایت شوند، آنها به غشاهای سلولی چربی آسیب می رسانند. از آنجا که دستگاه فقط برای هدف قرار دادن سلول های چربی کالیبراسیون شده است، آسیب دیگر به بافت ها و یا اندام های اطراف منتقل نمی شود.
در طی این فرآیند، امواج التراسونیک شروع به شکستن سلول های چربی هدف می گیرند. این باعث می شود آنها تری گلیسیرید و سایر مواد چرب را آزاد کنند که یک عنصر کلیدی از بافت نرم است..

با دستگاه کویتشن چه مدت درمان لازم است ؟

اکثر افرادی که درمان لاغری با کویتشن را انجام داده اند ، کاهش قابل توجهی چربی در هفته اول دارند. با این حال، بر اساس یک مطالعه در مجله جراحی پوستی و زیبایی، یک برنامه درمان چند جلسه ای  برای رسیدن به وزن مطلوب لازم است تا ترکیب بدن تغییر کند .

قبل از اولین درمان، با پزشک خود برای معاینه و مشاوره فیزیکی ملاقات خواهید کرد. در اغلب موارد، نامزد ایده آل برای دستگاه کویتیش کسی است که حداقل فعالیت متوسط ​​داشته و رژیم غذایی سالم را دنبال می کند.

دستگاه کویتیشن  در نظر گرفته شده برای درمان  چاقی مضر است، اما به طور موثر برای حذف  چربی های ناخواسته از مناطق هدف بدن است. اگر شما یک کاندید خوب برای لاغری با کویتیشن  هستید، دکتر شما اهداف و تصویر بدن شما را مورد بحث قرار می دهد و سپس یک طرح درمان برای پاسخگویی به نیازهای شما ایجاد می کند.

چه قسمت هایی از بدن برای لاغری با کویتیشن مناسب است؟

دستگاه کویتیشن  مشابه لیپوساکشن از لحاظ مناطق بدن است که از آن می توان استفاده کرد. شایع ترین قسمت های بدن که در آن دستگاه لاغری کویتیشن  مورد استفاده قرار می گیرد شامل شکم، صورت، گردن، پشت، گونه ها، ران ها، چانه، ناحیه تناسلی، سینه ها و باسن است. همچنین برای کاهش  بافت بیش از حد پستان در مردان که دارای اضافه وزن  هستند استفاده شده است.

دستگاه کویتیشن

دستگاه کویتیشن

چه کاری باید قبل و بعد از درمان انجام دهید؟

قبل از کویتیشن شما باید در حال حاضر نسبتا فعال و در خوردن رژیم غذایی سالم باشید. در هفته قبل از یک جلسه درمان اکثر پزشکان توصیه می کنند که حدود ۸ فنجان آب در روز بخورند، از الکل و برنزه کردن خودداری کنید  و مهم است که این توصیه ها را دنبال کنید.

مایعات مناسب برای کمک به فرایند بدن چربی اضافی و تری گلیسیرید است که در نتیجه این روش آزاد می شود. الکل بیش از حد باعث محدود کردن عملکرد کبدی مورد نیاز برای پردازش این مواد می شود. و برنزه شدن قبل از درمان، می تواند پوست شما را بسیار حساس به امواج التراسونیک مورد استفاده در درمان قرار دهد.
پس از درمان، شما باید مقدار کافی آب بخورید و انجام تمرین منظم برای کمک به فرایند بدن بدن داشته باشید.

عوارض جانبی دستگاه کویتیشن

عوارض شناخته شده دستگاه کویتیشن  در مقایسه با لیپوساکشن جراحی حداقل است. برای اکثر افراد، درمان بدون درد است و هیچ زمان بهبودی نیاز ندارد. ممکن است حساسیت پوستی موقت، کبودی خفیف را تجربه کنید.

سایر دیگر خدمات دکتر فهیمه مطلبی عبارتست از :

جوانسازی پوست

تزریق چربی

کرایولیپولیز

مزوتراپی

لاغری با فرکشنال

لاغری با مزوتراپی

و …

منتظر نظرات و انتقادات شما عزیزان هستیم .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 6 + 6 =

Call Now Button