برداشت خال

از قدیم خال در صورت نماد زیبایی شناخته شده است. خال ها معمولا لکه هایی با رنگ های قهوه ای یا تیره هستند که روی مناطق مختلف بدن ایجاد می شوند. خال ها انواع و اندازه های مختلفی دارند. علی رغم اینکه خال ها در برخی مواقع می توانند باعث زیبایی صورت شوند، در برخی مواقع ظاهر نامناسبی به صورت می دهند. همچنین برخی خال ها، جزو  خال های خطرناک محسوب می شوند که برداشتن آن ها به هیچ وجه توصیه نمی شود. در کل هر خالی که دارای یک یا چند نمای غیر معمول باشد، باید برداشته شود. اما قبل از برداشتن خال های ناحیه های مختلف بدن، آزمایش ها و معاینات دقیق صورت می گیرد تا بعدا مشکلی برای بیمار ایجاد نشود.

روش های مختلفی برای برداشتن خال وجود دارد، در صورتی که تمایل به برداشتن خال صورت خود دارید می توانید از روش های زیر استفاده نمایید:

  • سوزاندن خال: سوزاندن خال یک روش قدیمی است که امروزه ممکن است زیاد مورد استفاده قرار نگیرد. چرا که خال هایی که دارای فرورفتگی زیاد می باشند، چاله هایی را در پوست ایجاد کرده و ظاهر نامناسب روی پوست ایجاد می کنند. این روش با استفاده از ایجاد گرما و بوسیله جریان الکتریکی انجام می گیرد. این روش برای برداشتن خال های گوشتی و عمیق در داخل پوست به هیچ وجه مناسب نمی باشد، چرا که اگر برای برداشتن خال گوشتی از این روش استفاده شود جای خال باقی خواهد ماند. این روش برای خال های کوچک و سطحی (خال هایی که برجسته نباشند) مناسب می باشد.
  • عمل جراحی: جراحی پرکاربردترین روش برداشتن خال می باشد. معمولا این عمل جراحی با بی حسی موضعی انجام می گیرد. سپس با استفاده از یک چاقوی جراحی خال برداشته می شود. در صورتی که خال عمیق و گوشتی باشد ممکن است لازم باشد یک یا چند بخیه بسیار کوچک زده شود تا اثری از جای آن باقی نماند. نخ هایی که برای بخیه زنی استفاده می شوند بسیار لطیف و ظریف هستند، بگونه ای که هیچ اثری پس از عمل باقی نخواهد ماند.
  • استفاده از لیزر: استفاده از لیزر یک روش تقریبا جدید به شمار می رود. در حقیقت لیزر در مجموعه ی گسترده ای از عمل ها استفاده می شود. برداشتن خال با لیزر یک روش نوین می باشد. در حقیقت روش برداشتن خال با لیزر شبیه سوزاندن خال است. اما در این روش از لیزر به جای جریان الکتریسته استفاده می شود.

سایر دیگر خدمات دکتر فهیمه مطلبی عبارتست از :

جوانسازی پوست

تزریق چربی

کرایولیپولیز

مزوتراپی

تزریق ژل لب

و …

منتظر نظرات و انتقادات شما عزیزان هستیم .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 13 + چهارده =