تاثیر مشاوره پوست و زیبایی بر نتیجه درمان

مشاوره زیبایی یک بخش مهم انجام موفق، درمان با لیزر است . علاوه بر شناسایی نگرانی های بیمار  و تعیین اهداف خاص ، مشاوره زیبایی به پزشک کمک می کند تا بتواند انتظارات بیمار نسبت به نتایج درمان را منطقی نموده و عوارض احتمالی را توضیح دهد .

سابقه طبی بیمار

در این مشاوره ها سابقه طبی بیمار مرور می گردد : داروها ، سابقه طبی ، موارد منع انجام درمان ، تغییرات پیگمانتاسیون ( چه با تحریک هورمونی و چه با شکل پس التهابی ) و ابقه عفونت هرپس در ناحیه التهابی .

سابقه خدمات زیبایی نیز بررسی می گردد: جراحی ها و پروسیجر های زیبایی قبلی ( روش، تعداد موارد، تاریخ انجام، پاسخ، میزان رضایت از نتایج و عوارض ). آشنایی با فعالیت هایی که با درمان مداخله می نماید مانند مواجهه دایم با آفتاب و ورزش های آبی (مانند شنا، موج سواری ) مهم است.

برای آشنایی بیشتر با انواع جوانسازی صورت، می توانید مقالات مزوتراپی دور چشم و جوانسازی با هایفوتراپی را مطالعه نمایید .

دکتر پوست در خیابان شهید بهشتی

دکتر پوست در خیابان شهید بهشتی

معاینه جسمانی

در مشاوره های زیبایی یک معاینه جسمانی متمرکز انجام شده و مناطق اصلی نگرانی مشخص می گردد . توصیه می شود که درمانگر و بیمار همزمان نواحی درمانی مربوطه را با آینه دستی بررسی کنند . ضایعاتی که نیازمند درمان هستند مانند لنتیگوها، کک و مک ، اریتم و تلانژکتازی و همچنین ضایعات مشکوک به سرطان پوست مشخص می گردند و در یک جدول ثبت می شوند  ضایعات مشکوک به ملانوم و سایر انواع سرطان پستان بیوپسی شده و ارجاع می گردند و پیش از انجام درمان با لیزر خوش خیم بودن آن ها می بایست اثبات شود . ضایعات مشکوک به ملانوم را می توان با استفاده از معیار های ABCDE، غربالگری نمود : غیر قرینگی، حاشیه نامنظم ، تنوع رنگ، قطر بیش از ۶ میلی متر و ایجاد ویژگی های جدید از قبیل بزرگ شدن، خونریزی یا برجستگی . توجه شود که کارسینوم سلول بازال نیز ممکن است پیگمانته باشد . به بیمارانی که تصمیم به انجام پروسیجر زیبایی دارند توصیه می شود که قبل و همچنین در حین دوره درمانی از تماس با آفتاب پرهیز نموده و از کرم ضد آفتاب با SPF30 حاوی اکسید روی یا دی اکسید تیتانیوم به شکل روزانه استفاده کنند .

ارزیابی نوع پوست پایه بیمار (نوع پوست فیتزپاتریک) و شدت پیری پوست ناشی از نور نیز می بایست صورت گیرد که غالبا در زمان مشاوره انجام می شود .

برای دریافت مشاوره درباره لیزر درمانی با دکتر پوست ، مو ، زیبایی و لاغری،  دکتر مطلبی می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.٨٨٥٠١٣٧٣ – ٨٨٥٠٨٢٨٤ – ٠٩٠١١٣٩٠٠٤١

تعیین نوع درمان در مشاوره

توصیه می شود در ابتدا روند مشاوره مشخص شود که آیا بیمار از درمان های کم تهاجمی سود می برد یا بهتر است مداخله جراحی صورت گیرد. بیمارانی که با چین و چروک های شدید و افتادگی بیش از حد مراجعه می کنند ممکن است از درمان های کم تهاجمی فایده نبرد و امکان دارد بهتر باشد که تحت جراحی قرار بگیرند . برای درمان بیماران کاندیدای پروسیجر های کم تهاجمی انتخاب های درمانی و توصیه های مربوطه شامل بهبودی مورد انتظار و تعداد جلسات مورد نیاز جهت درمان شرح داده می شود .

نتیجه درمان در جلسه مشاوره

مهم است که ذکر شود نتیجه درمان از هر فرد به فرد دیگر متفاوت بوده و یک درصد مشخص از بهبودی برای هر بیمار را نمی توان تضمین کرد . استفاده از اصلاحاتی همچون بهبود قابل توجه بجای رفع کامل به بیمار کمک می کند تا انتظاراتی معقولانه داشته باشد. آشنایی و اطلاع از انتظارات بیمار در برآورده نمودن انتظار او مهم است . بیماران با انتظارات نامعقولانه یا دچار اختلال بدشکلی بدن ممکن است شرح حالی از عدم رضایتمندی های مکرر از درمان های زیبایی را ذکر نمایند . این بیماران جزو موارد منع انجام لیزر  و پروسیجرهای زیبایی هستند. تدارک یک برنامه درمانی زیبایی فردی و ثبت آن در یک جدول ضروری است. خطر بروز عوارض ، زمان بهبودی و هزینه پروسیجر پیشنهادی به بیمار گفته می شود. برای انجام مشاوره های لازم می توانید به دکتر پوست و مو مراجعه نمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 9 + نوزده =

Call Now Button